Cichlidler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Cichlidler

Hayvanlar âleminde canlı türleri arasında insanlar tarafından kullanılmak amaçlı ya da hobi amaçlı olarak çok çeşitli türler bulunmaktadır. Bunların en başında ise balıklar, akvaryum balıkları en üst sıralarda yer almaktadır. Binlerce akvaryum balık cinsi mevcut olup, dünyanın her bir köşesinden talep edilen ülkelerin satış dükkânların da yerlerini almaktadır. Bunların başlılarından birisi de Cichlid olarak bilinen cinstir.

Cichlid Nasıl Bir Balıktır?

Menşei Afrika, Meksika Orta ve Güney Amerikadır. 1650 den fazla türü bulunan bu balık tatlı su balığı olarak bulunmasına rağmen akvaryum balığı olarak 50-60 cinsi rağbet görmektedir. Genel olarak hem et ile beslenen (kurtcuk), hemde bitkisel olarak beslenen türleri vardır.

Çeşitleri Nelerdir?

Balıklar dünyada iki kaynaktan dağılarak tiareti yapılmaktadır. Malawi, Victoria  ve Tanganyika Gölleriden gelenlerdir. Yunus, sarı prenses, beyaz prenses, iceman, zebra, tropheus ve ahli gibi pek çoktur.

Bakımı Nasıl Yapılır?

Her türe göre farklı farklı balık bakımı gerekmektedir. Ama genellikle akvaryumlar için dayanıklı balıklardır.Hangi türün hangi türlerle aynı akvaryum içeriside bulunacağı önemlidir.Onun için akvaryumcudan alınırken bu hususa dikkat edilmesi gerkmektedir.

Üretimi Nasıl Yapılır?

Yeterli olgunluğa erişmiş cichlidler ki bunlar 8-9 ay gibi bir zamandır üretim için uygundur. Balığın yavrularını belli bir süre kendi ağzının içinde büyütmesi çok ilgi çekici bir özelliktir. Yine de üretim belirli bir seviyede deneyim gerektirmektedir. Deneyerek ve araştırarak sağlıklı yavrular alacaksınız.