Çikolata cichlid

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Çikolata cichlid

           Çikolata cichlid balıkları diğer balıkların aksine daha sakin balıklardır. Sağa sola saldırmazlar ve herkesle iyi geçinirler. Çok fazla hareket etmezler ve oldukça durağan bir hayat sürmektedir. Suyun yüzeyine yakın yerlere çıkarak avlarını takip eder. Minik böceklerle beslendiği için etçil bir balıktır. Günlük hayatında sakin bir balıktır ancak dişi olanlar üreme evresinde kızgın bir davranış şekli sergiler. Bu balıkları güncel fiyatlarda elli ile yüz lira arası fiyatlarda alabilirsiniz.

            Çikolata cichlid balığının ismi kelime manası olarak çikolatalı çiklet anlamına geliyor. Bu ismi alamasın nedeni balığın ekseriyetle üç renk olması kahve, siyah ve kırmızı bu balıkta yoğun olarak rastlanılan renklerdir. Çikolata cichlid balığını besleyecekseniz suya cömert davranmalısınız. Çünkü bu balık ortalama üç yüz litrenin içinde yaşayabilen bir türdür. Balığın baş yapısı büyüktür. Erkek cinslerinde daha büyük olur. Yavrularına bakarken özen gösterir ve ebeveynlikten sıkılmaz.

            Çikolata cichlid vatan toprağı olarak Güney Amerika asıllıdır. Etle beslendikleri için lezzetli bir solucan ve etli yemler onlar için bir ziyafet sayılmaktadır. Bu balığımızın da diğer balık türleri gibi Latince bir ismi vardır. Yunan dilinde Hypselecara temporalis olarak bilinmektedir.

            Diğer süs balıklarına göre boyları daha uzundur. Pek çoğu yirmi santimetreyi geçmezken bu balıkları yirmi beş ve otuz santime kadar uzayabilmektedir. Balığı beslemek için suyun yüzeyine yem atabilirsiniz. Bitkilerden hoşlandığı için, akvaryum bitkileri kullanmanızda fayda vardır. Temiz bir ortamda yaşamalıdır ancak suyunu çok çabuk kirlettiği için, sürekli su tahliyesi yerine filtreli bir akvaryum kullanmak daha mantıklı olur.

            Üreme işleminin rahat yürümesi için akvaryumun ısısını yirmi derecenin üstünde tutun ve dişi sayısı erkek balıklardan fazla olsun. Akvaryumun içine yerleştireceğiniz küçük kayacıklar balığınızın kendine has bir mekânının olmasına yardımcı olacaktır. Güney asıllı bir balık türü olduğundan sert sularda ve beş ile yedi PH derecesine sahip ortamlarda yaşar. Bu güzel balıkları tüm süs balıkları gibi pet shop mağazalardan alabildiğiniz gibi, internetten temin edebilirsiniz. Ödemelerinizi kredi kartı ile ve ya kapıda gerçekleştirebilirsiniz.