Çin Ejderi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Çin Ejderi

Çin Ejderi

Balıklar, oldukça fazla türe sahip olan hayvanlardır. Balık türlerinden genellikle nehirlerde yaşayan bir balık olarak bilinen Çin Ejderi son derece barışçıl, sevimli bir hayvandır. Kesinlikle bitkilere zarar vermemektedir. Bakımı orta derecede bir zorlukta olsa da akvaryumda beslenebilmektedir.

Çin Ejderi Balığı

Çin Ejderi balığı hem etçil hem de otçul olan bir hayvandır. Hem kendi türlerine hem de diğer türlere karşı son derece barışçıl bir yaklaşım sergilemektedir. Sergilemekte olduğu bu yaklaşım sayesinde akvaryumda bakımı oldukça keyifli bir hâle gelmektedir. Bulunduğu yer genellikle nehirlerdir fakat akvaryumda da bitkilere ve diğer balıklara hiçbir şekilde zarar vermemektedirler.

Çin Ejderi Özellikleri

Çin Ejderi özellikleri açısından bakımı kolay bir hayvan olarak bilinmektedir. Boyu genellikle 60 cm’e kadar ulaşabilmektedir. Uzun bir boya sahip olabileceği için genellikle 500 mt derinliğe sahip olan bir akvaryumda beslenebilir. Hem kendi türlerine karşı hem de diğer türdeki balıklara karşı oldukça sakin ve barışçıl bir yaklaşımı vardır. Diğer hayvanlara ya da bitkilere herhangi bir şekilde zarar vermemektedir. Beslenme türü hem otçul hem de etçil olan bu balıklar genellikle 25 yıldan daha uzun bir süre yaşamaktadırlar. Yaşam alanı genellikle nehirler olan bu balıklar akvaryumda tek beslenebilirler fakat tek beslenmeleri önerilmemektedir. Genellikle üçlü gruplar hâlinde beslenmeleri önerilmektedir. Bu sayede bu balıkların çok daha huzurlu oldukları bilinmektedir.