Civcivler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Civcivler

Hayvanlar âleminden civcivler çok sevimli hayvanlardır. Çocuklar tarafında çok ilgi duyarlar. Çocuklar civcivlerle zaman geçirmeyi ve oynamayı çok severler. Günümüzde civcivler adeta çocukların oyuncağı olmuştur. Civcivler tavukların yumurtladıktan sonra belirli bir süre kuluçkaya yattıktan sonra yumurta çatlar ve içinden civciv çıkar. Bazı civcivler büyütülüp etinden yumurtasından faydalanılır. Bazı civcivlerde satılarak para kazanılır. Yukarıda da belirttiğim gibi civcivler çocukların oyuncağı haline gelmiştir. Bu satılan civcivler çocuklar tarafından kapış kapış alınır. Günümüzde civcivleri daha çok çocuklar ilgilendiği için artık civcivleri boyayarak satıyorlar. Rengârenk civcivler ortaya çıkıyor. Bu da çocukların ilgisini çekiyor ve civciv satışı artıyor. Bu da hem civciv satan kişiyi hem de satın alan çocukları sevindiriyor.
Hayvanlar Âleminden Civcivler Ne İle Beslenir?
Hayvanlar âleminde civcivler ne ile mi beslenir? Çok basit. Hayvanlar âleminden civcivler arpa, buğday gibi tahıl ürünleriyle beslenirler. Ayrıca dışarıda ki küçük böcekleri ve karıncaları yiyerek beslenir. Bu yüzden civcivin beslenmesi çok basittir. Evine civciv alan bir insan rahatlıkla besleyebilir. Civcivler dost canlısı hayvanlardır. İnsanla arkadaşlık yapmayı severler.
Hayvanlar Âleminden Civcivler Yenir mi?
Hayvanlar âleminden civcivler yenir mi diye soru olması bile bir hatadır. Civcivler daha yeni doğmuş olduğundan gelişmemiş canlılardır. Civcivler tabi ki de yenilmez. Ancak civciv büyüyüp geliştikten sonra yenilebilir. Böyle sevimli bir hayvanda istense de yenilmez zaten.