Claas

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Claas

Yaygınlaşan büyükşehir hayatı insanların tarımsal üretimin kıymetini hatırlamasına sebep oldu. Ancak tarımsal üretimin oldukça yıpratıcı ve büyük riskler içeren bir üretim olduğu unutulmamalıdır. Büyük bir emek harcanan, sabır beklenen, çiftçinin gözünden bile sakındığı bitkilerin büyümesi gelişmesi bir çok kontrol edilemeyen çevresel etmene bağlıdır. Ancak kontrol edilebilecek alanlarda teknoloji çiftçinin de imdadına yetişmektedir. Iş gücünü azaltmak için üretilen tarım aletleri ile yeri geldiğinde bir kişi yüz işçinin yapabileceği işi yapmaktadır.

Claas Cebis Terminal Yönetim Sistemi

Bu yönetim sistemi ile satın alınan Claas marka traktör aslında bir bilgisayar gibi çalışabilmektedir. Bu sistem yapacağınız sıralı işlemleri ekranı üzerinden kaydetmenize ve cihazın bu komutları sizin yerinize traktöre vermenize yardım ediyor. Bu sistem ile ön ve arka hidrolikleri, 5 adet piston valfini kontrol edebilir, ön ve arka pto şaftını çalıştırıp durdurabilir, şanzıman ayarları ile uygun vitesi şeçebilirsiniz.

Tasarımıyla Bambaşka; Claas

Claas traktörleri bir bakışta tanıyabilirsiniz. Çünkü sektörel standardın aksine claas ürettiği modellerde ön ve arka lastikleri eşit ya da birbirine yakın ebatlarda tasarlıyor. Bu makineye gücü eşit bir şekilde toprağa aktarma imkanı sağlıyor. Böylece toprağın sıkışması engellenirken motorun da daha güçlü çalışmasına imkan veriyor. Ayrıca tekerleklerde kullanılan aks birer tekerlek daha ekleme imkanı sunduğu için makine farklı zemin tiplerine çok daha kolay uyum sağlıyor.