Çöpçü Balıkları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Çöpçü Balıkları

Hayvanlar aleminde canlı türleri arasında insanlar tarafından kullanılmak amaçlı ya da hobi amaçlı olarak çok çeşitli türler bulunmaktadır. Bunların en başında ise balıklar, akvaryum balıkları en üst sıralarda yer almaktadır. Binlerce akvaryum balık cinsi mevcut olup, dünyanın her bir köşesinden talep edilen ülkelerin satış dükkânların da yerlerini almaktadır. Her akvaryum için olmazsa olmazlarında birisi de Çöpçü Balıklarıdır.

Çöpçü Balıkları Nasıl Bir Balıktır?

Menşei Afrika, Orta ve Güney Amerikadır. 180 den fazla türü bulunan bu balık akvaryumların temizlik işçileridir. Akvaryum içerisinde bulunan yem, bitki ve diğer balıkların atıklarıyla beslendiklerinden bu isimle anılır olmuşlardır. Akvaryumda fazla hareket etmeden cama yapışık kalarak ölü hissini vermektedirler.

Çeşitleri Nelerdir?

Balıklar dünyada farklı kaynaklarda mevcut olduğundan talepler doğrultusundaüretimi yapılmaktadır. Malawi, Victoria  ve Tanganyika Gölleriden gelenlerdir. Vatuz, komando, albino, kahverengi, pigme başlıca bilinenlerdendir.

Bakımı Nasıl Yapılır?

Her türe göre farklı farklı balık bakımı gerekmektedir. Ama genellikle akvaryumlar için dayanıklı balıklardır.Hangi türün hangi türlerle aynı akvaryum içeriside bulunacağı önemlidir.Onun için akvaryumcudan alınırken bu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Üretimi Nasıl Yapılır?

Çöpçüler doğal ortamlarında sürü halinde yaşasalarda akvaryumlarda bir ya da iki tane bulunmaktadır. Çöpçü balıkları iyi koşullar altında 5-6 sene yaşarlar , dayanıklı balıklardır. Üretmek her ne kadar zor olmasa da üretim için oluşturulacak diğer balıklardan ayrı bir akvaryum uygun olacaktır.