Dalmatian Black

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Dalmatian Black

Guinea Pig (Kobay) Dalmatian Black

Kobay almak isteyenlerin, mutlaka bakması gereken ırklardan biri olan Guinea Pig Dalmatian Black, en sevimli olan siyah beyaz dalmaçyalı olan bu tür, beyaz tüy üzerine siyah noktaları ile kesinlikle çok farklı bir ırktır. Genelde dalgalı beyaz ve kahve tonlarında olan Gine domuzları, dalmaçyalı ırklarıyla da hayvan severlerin dikkatini çekmektedir.

Tüy yapısının, yumuşak ve orta uzunlukla olmasıyla bakımı kolay olan Guinea pig, uysal yapısıyla da ev ortamına hemen ayak uydurmaktadır. Sahibine alıştıktan ve benimsedikten sonra, evde belirli zamanlarla salınabilecek olan kobaylar, belli aralıklarla bebek şampuanı ile de yıkanabilmektedir.

Guinea Pig Kafes Koşulları

Genelde sakin bir yapıya sahip olan kobaylar, hamster kafeslerine benzeyen bir kafeste bakılmaktadır. Üzeri açık, 2 katlı ve istediği gibi hareket edebilmesi için merdiveni olan Guinea pig kafesi, hem hayvan hem de sahibi için en uygun kafes olacaktır. Dar kafeste tutulması halinde sıkılacak olan kobay, hareket etme ihtiyacı duyacaktır.

Guinea Pig Ne ile Beslenmeli

Guinea pig de diğer kemirgenler gibi taze sebzeleri çok severler. Ot obur olan bu sevimli canlılar, kıvırcık marul, havuç, elma, çilek, kavun, domates, maydanoz, muz gibi sebze ve meyvelerle besleyebilirsiniz. Guinea domuzları C vitaminine çok fazla ihtiyaç duyduklarından, C vitamini bakımından zengin besinlerle ve sadece Guinea pig için özel üretilmiş kuru mamalarla beslenmelidir.