Diğer Aksesuarlar

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Diğer Aksesuarlar

Kuşlar Diğer Aksesuarlar

Etrafımızda gaga taşı adı altında satılmakta olan, kireç ya da alçıdan yapılmış olan taşlardan kesinlikle almayınız. Bunların hiçbir tanesi doğal değildir ve kuşunuza da zarar verir.

Oyuncaklar

 Kafes içerisine çeşitli oyuncaklar seçebilirsiniz. Basit ziller, halkalar ve de plastik toplar hem ucuz hem de kuşunuzun favori oyuncakları arasındadır. Aksesuar olarak kesinlikle ayna kullanmayınız.

Oyuncaklar kuşlarda zihinsel egzersiz oluşturması bakımından yararlı olup fiziksel egzersize teşvik eder ve de kuşların gaga soyulmasını kolaylaştırır. Öyle ki oyuncaklar kuşun güvenliği düşünülerek seçilmelidir. Daha yumuşak kendilerine zarar vermeyen oyuncaklar seçmenizde yarar var.

Aksesuarlar Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuşlar kafesteyken bile uçabileceği ve nesnelere çarpmadan rahatlıkla hareket edebileceği yeterli alan bulunmasıdır. Hafta içinde farklı oyuncakları bir kaç günde bir rotasyon biçiminde kullanmak kuşun ilgisinin devamını sağlamaktadır.

Sıkılmış olan bir kuş çeşitli davranışları ve sağlığı açısından daima bir risk altındadır. Güvenli oldukları sürece mümkün olduğunca çok çeşit kullanılmalıdır.

Muhabbet Kuşu Oyuncak Fiyatları

Muhabbet kuşu aksesuarları arasında en önemli aksesuarlar muhakkak olmazsa olmazlar arasında suluk yemlik ve tünektir.

Bunları takip eden diğer oyuncaklarda vardır eğer tek bir kuş besleyecekseniz çok abartmamak şartı ile oyuncaklar alınabilir.  Yemini eğer çok sık değişmek istemiyorsanız muhabbet kuşunuza akıllı yemlik alabilirsiniz.

Muhabbet kuşlarının kafes ve aksesuarlarının fiyatları daima değişmektedir 20 TL ye bulabileceğiniz gibi 100 TL yede bulabilirsiniz sağlıklı olan kafeslerin fiyatları çok daha yüksektir.