Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer

            Amerikan tetraları dünya genelinde balık severlerin tercih ettiği güzel bir tür olma özelliği taşır. Bakımları genellikle kolay olan bu tür dayanıklı bir türdür. Diğer Amerikan tetraları sularının iyi ayarlanması, akvaryum boyutları ve akvaryum dizaynları, beslenmesine dikkat edilmesi sonucunda uzun süre yaşayabilir. Amerikan tetraları genelde PH seviyesi 7 seviyesinden küçük olan sulara alışık olduğu için bu seviyenin altında PH değeri belirlenir ise daha iyi olur.

            Genelde yaşadıkları su sıcaklıkları ise 20 derece ile 27 derece arasındadır. Akvaryumlarının dekorasyonlarına özen gösterilirse daha iyi olacaktır. Akvaryumlarında genellikle mercan kırıklarını, midye kırıklarını ve normal deniz kumları gibi aksesuarlara yer vermemek gerekir. Kayalıklar, bitki kökleri ve saklanacak yerleri olan aksesuarlar tercih edilebilir. Akvaryum ışıklandırmasını iyi ayarlamak gerekir. Eğer yüksek ışıklandırma mevcut ise gölge yaratabilecek bitki türlerini akvaryumlarda bulundurmak gerekir. Sakin suları severler. Bu yüzden akvaryumlarında akıntıyı pek yaratmamak gerekir.

            Diğer Amerikan tetraları genelde etçil beslenir. Hayvansal gıdalar ile kolayca beslenebilirler. Ağız yapılarına uygun yemler tercih edilmeli ve yem akvaryumun dibine çökmemeli. Akvaryumlarına tuz maddesini atmamak gerekir. Bir anda meydana gelecek su sıcaklığı değişiklikleri ölümlerine neden olabilir. Ya da şoka girebilirler. Su eklemesi yapacaksanız yavaş şekilde parti halinde su ekleyin.

            Suyun hepsini birden eklememek gerekir. Sularında bir seferde en fazla 5'te birini değiştirmeye özen gösterin. Bu balık türü sürü halinde yaşamaya alışık olduğundan en az 6 tane beslemek gerekir. Kırmızı tetra, kardinal neon, siyah neon, neon tetra, kırmızı piranha, kırmızı burunlu tetra diğer Amerikan tetraları çeşitleridir. Bu çeşitler canlı renklere sahip türlerdir. Akvaryumlarda güzel ortam ve ışık ayarlaması, gıdalarına dikkat edilmesi, üreme yöntemlerine dikkat edilmesi halinde uzun süre yaşayabilirler.

            Sularında ani değişiklik meydana gelmesi, başka türler ile küçük akvaryumlarda bakılması, tek başına beslenmesi gibi durumlarda tetralar zarar görebilir ya da başka türlere zarar verebilir. Amerikan tetraların bakımlarına özen göstermek daha uzun ömürlü olmalarını sağlayacaktır. Diğer Amerikan tetraları ilanlarımıza aşağıdan bakabilirsiniz.