Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer

            Amazonun arowana türleri en sık beslenen balık familyası arasındadır. Birçok çeşidi bulunan bu tür akvaryum severlerin çok tercih ettiği balık türü arasındadır. Diğer arowanalar arasında birçok çeşit bulunmaktadır. Arowanalar amazon nehrinde etçil beslenme şeklini benimsemiş balıklardır. Boyları bazı çeşitlerde 120 santimetreye kadar çıkabilmektedir.

            Tabi bunların küçük bir akvaryumda beslenmesi mümkün değildir. Genel olarak diğer arowanalar agresif davranış biçimi sergilerler. Hem kendi türlerine hem de diğer türlere karşı agresif davranış biçimini gösterirler. Su sertlikleri genelde yumuşak ve orta şekilde olan bu tür PH seviyesi 6,0 ile 6,8 arasında olan sularda daha iyi gelişim gösterir.

            Diğer arowanalar gruplara ayrılabilir. Güney Amerika Arowanası Gümüş arowana ve siyah arowana olarak ikiye ayrılır. Asya arowanası renkleri ile farklılık gösterebilirler. Altın back arowana, red tailed gold arowana, kırmızı arowana ve yeşil arowana olarak dört çeşide ayrılır. Avustralya arowanaları Noktalı arowana ve jardini arowana olarak ikiye ayrılabilir. Diğer bir tür ise Afrika arowanası.

            Afrika arowanası pahalı bir türdür. Koleksiyonuna katmak isteyenlere güzel bir görüntü sunarlar. Arowanaların özellikleri genelde birbirine benzer şekildedir. İnsanların balık konusunda ilgisi var ise mutlaka arowana türü ile ilgilenebilecektir. Arowanalar dikkat çekici renkleri ile akvaryumlarda çok güzel görüntü oluşturabilir. Arowanaların sularını ara sıra temizi ile değiştirmek gerekir.

            En azından akvaryum içerisine temiz su dâhil etmek gerekir. Temiz su her canlı için olduğu gibi arowanalar içinde önemlidir. Akvaryum boyutlarını iyi ayarlamak gerekir. Arowanalar bazı türleri ile akvaryuma sığmayabilir büyüyünce. Öncelikle araştırarak almak ve alınan türün boyutuna göre akvaryum seçmek gerekir.

            Arowanalar genelde etçil beslenme şeklini benimserler. Dondurulmuş balıklar ya da kurutulmuş canlı besinler ile beslenebilir. Bu sayede beslenme ihtiyaçları giderilebilir. Arowanaların su sertliğini ve PH derecesini güzel ayarlamak gerekir. Bütün bu bakım özellikleri takip edildiği sürece herhangi bir sıkıntı yaşamadan arowana besleyebilirsiniz. Arowanalar güzel ve nadide bir tür olma özelliğine sahiptir. Arowanalar diğer ilanlarımıza aşağıdan bakabilirsiniz.