Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
bal mumu eritme kazani
bal mumu eritme kazani
İstanbul-Ataşehir
2.400,00
yilmaz ozdemir
İlan Tarihi : 24.11.2018
Üreticiden Polen 100gr Kargo Dahil
19,90
Osman Özdemir
İlan Tarihi : 09.12.2016
el yapımı hakiki nar ekşisi
el yapımı hakiki nar ekşisi
Şanlıurfa-Şanlıurfa
28,00
Fırat
İlan Tarihi : 02.10.2016
PROPOLİS KREMİ
PROPOLİS KREMİ
İzmir-Buca
20,00
Murat Çangal
İlan Tarihi : 27.01.2015

Diğer

Diğer Tatlı Organik Gıda Çeşitleri

Bu çeşitler o kadar fazladır ki, kimini kahvaltıda, kimini öğün aralarında kimini ise şifa niyetine ilaç olarak kullanıyoruz bunların. Ancak hepsinde ortak olması gereken özellik organik gıda olmasıdır.

İsterseniz bal yiyin, isterseniz marmelat tüketin eğer bu gıdalar organik değilse sağlığınıza son derece büyük bir tehdit uyguluyor demektir. Çocuklarınız ve kendi sağlığınız için organik gıda tercih edin.

Örneğin bal yeryüzünde bozulma göstermeyen tek gıda maddesidir. Balın çeşitleri ve bu çeşitlerine göre çeşitli özellikleri mevcuttur. Bu özellikler karşılamak istiyorsanız gerçek balı yani organik balı tercih etmelisinizdir.

Ya da reçel tüketirken içiniz gerçekten rahat mı? Ya da pekmez tüketirken rahat mı içiniz? Ya da çocuklarınız yerken bu ürünleri onların sağlığı hakkında endişeleniyor musunuz? Cevabınız evetse bu gıdaları aldığınız yere tam olarak güvenmiyorsunuz demektir. Telaş yapmayın ve araştırın. Size uygun organik gıdayı kolaylıkla bulabileceğiniz internet siteleri ve pazarlar mevcut.

Belki buralarda fiyatlar biraz fazla ama sağlık için değmez mi sizce de?

Neden Organik Gıda?

Organik bal mesela. Doğada bulunan balların tamamı organiktir. Teknik olarak bulabilirseniz eğer on milyon yıllık bir balı yemenizde bir sakınca yoktur çünkü bozulmadan günümüze kadar gelebilmiştir. Ancak bal organik veya doğal değilse bal kısa süre içerisinde bozulacak veya şekerlenecektir. Bu da size güzel bir deneyim sağlamayacaktır.

Ticari kaygılar nedeniyle balın veya diğer gıdaların içerisinde farklı maddeler kullanılır. Bu maddeler balın kokusunu ve rengini cezbedici bir hale getirebilir ama görüntüye aldanmamakta yarar var. Çünkü bu tür ballar sağlık getirmediği kadar sağlığınıza kötü etkiler yaratabilir.

Balınızı ya kendiniz üretin ya da güvendiğiniz yerel firmalardan balınızı alınız. Ve mutlaka laboratuar gibi test merkezlerinde aldığınız balın gerçek olup olmadığını öğrenin.

Organik Gıda Çeşitleri

Organik pekmez, organik bal, reçel veya diğer bütün organik gıdalar sizin sağlığınızı korumanız için varlar. Sağlığınızı çöpe atmayın ve koruyun. Özellikle kendiniz için ve çocuklarınız için risk yaratabilecek gıdalardan uzak durun.

Güvenmediğiniz yerlerden gıda maddesi alıp tüketmeyin.