Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
satılık saman balyası
satılık saman balyası
Ankara-Polatlı
0,45
BEDAVA SAMAN
BEDAVA SAMAN
Niğde-Bor
0,01
Satlık Torbalanmış Buğday Samanı
Satlık Torbalanmış Buğday Samanı
Kahramanmaraş-Elbistan
350,00
vefa buğday
İlan Tarihi : 12.03.2019
Saman balyasi
Saman balyasi
Çankırı-Atkaracalar
12,00
Buğday Samanı balyası
7,00
Tezcan Tetik
İlan Tarihi : 17.09.2018
Buğday Samanı
Buğday Samanı
Erzurum-Pasinler
9.999,99
SATILIK BUĞDAY SAPI BALYASI
0,12
İzzet Baysal
İlan Tarihi : 10.08.2018
SATILIK SAMAH
SATILIK SAMAH
Gümüşhane-Gümüşhane
0,14
Yunus Emre
İlan Tarihi : 08.08.2018
Satılık buğday samanı
0,50
Zakir Savaş
İlan Tarihi : 22.07.2018
Satılık toz buğday samanı 10ton
5.000,00
Zakir Savaş
İlan Tarihi : 22.07.2018

Diğer

Bitki alemi olarak ifade edilen canlı türleri arasında bilinen çiçekler, otlar, ağaçlar, bitki örtüleri ve benzeri çeşitler arasında, ilginç özelliklere ve beslenme alışkanlıklarına sahip olan diğer bitki çeşitleri de bulunmaktadır. Etobur bitki grupları olarak isimlendirilen bu bitki cinsleri, genellik ile doğada yaşamakta olan böcek türleri ile beslenmektedirler.

Sinekkapan Bitkisi

Bitki ailesinden olan etobur olma özelliği ile diğer bitkiler sınıfına dahil olan sinekkapan bitkisi, en çok bilinen etobur bitki cinsidir. En belirgin özelliği yapraklarını saniyenin onda birinde açıp kapayabilmesidir. Çanak şeklini andıran yaprakları, salgıladığı koku sayesinde böcek tarzı canlıları üzerine çekmekte ve temas gerçekleştiği anda, hızlı bir şekilde kapanmaktadır. Kenetlendiği anda böcek türü canlılar ne kadar güçlü olur ise olsun, sinekkapan bitkisinden kurtulma şansına sahip değildirler.

Güneşgülü Bitkisi

Dış yüzeylerinde tüy şeklinde damarlar bulunan bu bitki türü de, bitki sınıfında yer alan diğer bitkiler grubundaki etobur bitki cinsidir. Yuvarlak biçimde bulunan yaprakları üzerlerine canlı yaklaştığı anda, yapışkan bir sıvı salgılamaktadır. Canlılar bu sıvıya temas ettiği anda, bitkinin tüy şeklindeki kılcal damarları hız ile kapanmakta ve böceklerin hapsolmasına neden olmaktadır.

Suibriğigiller

Diğer bitki çeşitleri sınıfına dahil olan etobur cinsi suibriğigiller, dip kısımlarında su yer alan bir tüp şeklini andırmaktadır. Bu tüp şeklindeki yapının içerisinde sindirim sıvısı bulunmaktadır. Yüzeyin kaygan yapısı canlıların tüpün içerisine düşerek, sıvı içerisinde boğulmasına neden olmaktadır.