Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer

Evcilleştirilebilen Böcekler

Yapılan araştırmalara göre yaklaşık iki milyon böcek türü vardır. Eklem bacaklılar ailesinin mensupları olan böcekler dünyada her yerde bulunur. Ve böcek ailelerine her yıl yenileri eklenir. Dünyada yaşayan hayvanların çoğunu böcekler oluşturur. Besin olarak kullanılan böcekler ise ipek böceği ve bal arısıdır. Bu böcek türleri Dünya üzerinde evcilleştirilen ve besin üreten böcek türlerini oluşturmaktadır.

Bal Arısı Aksesuarları

Bal arıları yuvalarında koloni oluşturarak yaşayabilirler ve bu kolonilerde bir adet kraliçe arı yaşar. İşçi arılar ve erkek arılar kraliçe arı için çalışırlar. Arıcılık sektöründe bal yapımı için kullanılan arılara özel alanlar bulunmaktadır. Bu alanları tamamı arıların daha rahat ve hızlı çalışmalarına elverişli yerler olarak seçilmiştir.

Bal Arısı Yaşam Alanları

Arılar farlı büyüme dönemlerinden geçerler. Yavru arılar larva ve pupa dönemlerini tamamlayarak yetişkin dönemlerine geçerler. Kraliçe arının yumurtalarını bırakması ile başlayan bu dönemde çok dikkatli ve özenli bir bakım uygulanması gereklidir. Arılarda yumurtlama dönemli yaz aylarında olur. Kış aylarında arıların yaşam alanı koza içlerinde ya da ağaç gövdelerinde yaşamlarına devam ederler. Kış boyunca yuvalarından çıkmazlar ve çalışmalarına burada devam ederler.

İpek Böceği Nasıl Beslenir

İpek böcekleri İlkbaharın nisan ve mayıs aylarında sonbaharın ağustos ve eylül aylarında beslenir. İlkbaharda besleme yapacaksanız dut yapraklarının taze ve yeterli olması işinizi kolaylaştıracaktır.  İpek böceği besleme yapacağınız ilk günlerde besleme odasının ısıtılması çok önemlidir. Uygun şartları sağladıysanız ipekböcekleri yaklaşık 25 gün içinde koza örmeye başlarlar.