Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Gübre tankeri
Gübre tankeri
Kırklareli-Kırklareli
199.000,00
Zirai ilac Bayilik belgesi arayanlar
2.000,00
Zehra Ecekurt
İlan Tarihi : 18.12.2022
Bayilik belgesi kiraliktir.
Bayilik belgesi kiraliktir.
Balıkesir-Susurluk
100.000,00
Zehra Ecekurt
İlan Tarihi : 18.12.2022
İLAÇ MAKİNESİ 1,5 TON
İLAÇ MAKİNESİ 1,5 TON
Kırklareli-Lüleburgaz
100.000,00
Yakup Düz
İlan Tarihi : 15.11.2022
saman
saman
Şanlıurfa-Suruç
7,50
mehmet şahin
İlan Tarihi : 12.11.2021

Diğer

Tarım insan hayatının olmazsa olmaz unsurudur. Beslenmesi için en temel ihtiyacıdır. İnsanlığın var oluşundan sonuna kadar da tarım faaliyetleri sürecektir. Ne kadar teknolojik gelişme olursa olsun. Tarım öyle yada böyle devam edecek insanların beslenmesini sağlayacaktır. Tarım için gerekli en temel ihtiyaçlar; toprak, su, hava ve tohum dur. Bunların yanı sıra kuşlar, arılar ve böceklere de döllenme için ihtiyaç vardır. Her ne kadar günümüzde topraksız tarım teknolojisi ilerlemiş olsa da bir çok ürün topraksız üretilemiyor.
Tohum
Tohum tarımın olmazsa olmazlarındandır. Bu yönde bir çok bilimsel çalışma yapılsa da tohum hala vazgeçilemez bir gerekliliktir. Günümüzde tohum üretimi bir sektör halini almış ve ciddi bir ticaret hacmi vardır. Ülkemizde de son yıllarda profesyonelleşen tohum üretimi dünyada daha önceki senelerde gelişti. Tohumların genetiği ile oynayarak daha az su ile büyüyebilen ürünler, bazı hastalıklara yakalanmayan ürünler vb. çalışmalar yapıldı ve genetiği değişmiş olan tohumlar kullanılmakta. GDOlu diye bildiğimiz bu meselenin zararları konusunda hemen herkes bilgi sahibidir.
Gübre
Bir ürün yetiştirirken toprağın daha besleyici bir hal almasını sağlayan şart olmasa da oldukça gerekli bir ihtiyaçtır. Gübre kullanımında gübre tercihi oldukça önemlidir. Doğal olan hayvan gübrelerinin, solucan gübresinin veya yarasa gübresi gibi doğal çeşitlerin yanında kimyasal gübreler de mevcuttur.
İlaçlama
Bir ürün yetiştirirken yetiştirilen ürün ile ilgilenmek gerekmektedir. Ürünlerde hastalık olabilir, böceklenme, bitlenme olabilir. Bunlar da ürünün ya tamamen ölmesini yada bozuk yetişmesine sebep olurlar. Bu yüzden bu zararlı durumlarla mücadele etmek için ilaçlama yapmak gerekmektedir.