Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Kaolin Gölge Tozu
Kaolin Gölge Tozu
İstanbul-Maltepe
85,00
mehmet kulbey
İlan Tarihi : 13.09.2019
Mercimek samani
Mercimek samani
Yozgat-Yozgat
700,00
Nurgül Çay
İlan Tarihi : 15.07.2018
SAMAN BALYASI
SAMAN BALYASI
Adana-Çukurova
0,42
Izzet Curuk
İlan Tarihi : 18.05.2018
SERA GÖLGE TOZU BEYAZ
SERA GÖLGE TOZU BEYAZ
Antalya-Alanya
11,99
barış koçak
İlan Tarihi : 15.03.2018
Balyalı Yoncalı
Balyalı Yoncalı
Kayseri-Kocasinan
575,00
turkuvaz yarasa gübresi
turkuvaz yarasa gübresi
Kocaeli-İzmit
189,00
Volkan Çegen
İlan Tarihi : 11.05.2016
TAVUK GÜBRESİ PELETLEME YAKMA
TAVUK GÜBRESİ PELETLEME YAKMA
Ankara-Yenimahalle
11.000,00

Diğer

Tarım insan hayatının olmazsa olmaz unsurudur. Beslenmesi için en temel ihtiyacıdır. İnsanlığın var oluşundan sonuna kadar da tarım faaliyetleri sürecektir. Ne kadar teknolojik gelişme olursa olsun. Tarım öyle yada böyle devam edecek insanların beslenmesini sağlayacaktır. Tarım için gerekli en temel ihtiyaçlar; toprak, su, hava ve tohum dur. Bunların yanı sıra kuşlar, arılar ve böceklere de döllenme için ihtiyaç vardır. Her ne kadar günümüzde topraksız tarım teknolojisi ilerlemiş olsa da bir çok ürün topraksız üretilemiyor.
Tohum
Tohum tarımın olmazsa olmazlarındandır. Bu yönde bir çok bilimsel çalışma yapılsa da tohum hala vazgeçilemez bir gerekliliktir. Günümüzde tohum üretimi bir sektör halini almış ve ciddi bir ticaret hacmi vardır. Ülkemizde de son yıllarda profesyonelleşen tohum üretimi dünyada daha önceki senelerde gelişti. Tohumların genetiği ile oynayarak daha az su ile büyüyebilen ürünler, bazı hastalıklara yakalanmayan ürünler vb. çalışmalar yapıldı ve genetiği değişmiş olan tohumlar kullanılmakta. GDOlu diye bildiğimiz bu meselenin zararları konusunda hemen herkes bilgi sahibidir.
Gübre
Bir ürün yetiştirirken toprağın daha besleyici bir hal almasını sağlayan şart olmasa da oldukça gerekli bir ihtiyaçtır. Gübre kullanımında gübre tercihi oldukça önemlidir. Doğal olan hayvan gübrelerinin, solucan gübresinin veya yarasa gübresi gibi doğal çeşitlerin yanında kimyasal gübreler de mevcuttur.
İlaçlama
Bir ürün yetiştirirken yetiştirilen ürün ile ilgilenmek gerekmektedir. Ürünlerde hastalık olabilir, böceklenme, bitlenme olabilir. Bunlar da ürünün ya tamamen ölmesini yada bozuk yetişmesine sebep olurlar. Bu yüzden bu zararlı durumlarla mücadele etmek için ilaçlama yapmak gerekmektedir.