Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer

Hamster

Yeni nesilin en çok sevdiği, evcil hayvanların en miniklerinden olan hamster türleri, gün geçtikçe en çok tercih edilen evcil hayvanlar sıralamasında kediden ve köpekten hemen sonra gelir oldular. Cana yakın tavırları, komik hareketleri ile sevimlilik çıtasını en üste taşıyan bu tatlı kemirgenler, kolay bakımları ile de ailelerin göz bebeği oldular.

Ömür sürelerinin 2 yıl olduğu, siyah boncuk gözlü bu tatlı yaratıkların en dikkat çeken özelliklerinden biri de, altın sarısı, kahverengi, beyaz ve parlak siyah olan tüyleri oldu.

Hamster Bakımı

Karakterli ve gözü kara yapılarıyla, sevmedikleri durumları size hemen bildiren hamsterlar, kafesine gelen yeni yabancılarla kavga etmekten kesinlikle kaçınmazlar. Bu küçük sevimli canlıların güçlü kıskançlıkları olabilir.

Sahibini benimseyen bir hamster, eve yeni gelen diğer canlıya gözü kapalı kafa tutabilir. Bu nedenle hamster alırken dikkat edilmesi gerekenler listesinin en başında yer alan, ‘’Ya hamster alırken çift al, ya da ikinci bir misafire bu kapılar kapalı!’’ kuralını hatırlamakta fayda vardır.

Duygusal olan hamsterlar size küsebilir, sinirlenip sizi ısırabilir ve hatta bir çocuk gibi günlerce kafesinden dışarı adım atmayabilirler.

Hamster için Kafes Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kafes hayvanı olarak tabir edebileceğimiz hamsterlar için, hareket imkânı olan, içinde oyuncakların olduğu bir hamster kafesi, hem hayvanı hem de sahibini oldukça mutlu edecektir. Sürekli hareketli, oyuncaklarıyla oynayan, oradan oraya koşturan hayvanınızı izlemek size büyük zevk verecektir.