Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer

Bilinen hayvan türleri genel anlamda memeliler, kuşlar, kurbağalar, sürüngenler ve balıklar olarak, omurgalı hayvanlar ile bir hücreli ve çok hücreli omurgasız hayvanlar olarak iki sınıfa ayrılmaktadır. Omurgalı hayvan türleri genel olarak herkes tarafından görülen ve rahatlık ile gözlenen hayvan cinsleridir. Bu gruptaki hayvanların arasında bulunmayan ve diğer hayvanlar olarak ifade edilen cinsler ise, omurgasız hayvan çeşitlerinde görüşmektedir.

Amipler

Vücutlarında belli bir şekil olmayan, hareketlerini ve beslenmelerini yalancı ayakları aracılığı ile sağlayan, canlı omurgasız hayvan türleridir.

Öglena

Kamçılı hayvan olarak da bilinen, fotosentez olayını gerçekleştiren, kloroplastları bulunan, göz lekeleri ışığa karşı duyarlı olan, hem hayvan hem de bitki özelliği gösteren diğer hayvan türleri arasında ve omurgasız hayvanlar sınıfında yer almaktadırlar.

Sporlular

Hepsi birer parazit olan, hareket organelleri bulunmayan, genellik ile sivrisineklerin tükürük bezlerinde yaşamını sağlayan, insanlarda sıtma hastalığına neden olan diğer hayvan cinsleri ve omurgasız hayvanlar grubunda yer almaktadırlar.

Süngerler

Çok hücreli omurgasız hayvanlar grubuna giren, en basit yapılı hayvan çeşitleridir. Sinir sistemleri bulunmamakta, denizlerde yaşamakta, bulundukları yerlere bağlı olarak yaşamını sürdürmekte ve hareket edememektedirler. Diğer hayvanlar grubunun ve çok hücreli omurgasız hayvanlar sınıfının üyesidirler.

Selenteler

Çok hücreli omurgasız hayvanlar sınıfında ve diğer hayvanlar grubunda yer alan selenteler, denizlerde yaşamını sürdüren deniz anaları, mercanlar ve hidralar gibi canlılardır.