Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer

Guinea Pig (Kobay)

Son yıllarda evcil hayvanlar arasına katılan, ana vatanı Peru, Ekvator ve Güney Amerika olan Guinea pig, hayvan severler tarafından çok sevildi. Hamsterdan biraz daha büyük olan, tavşana benzetilen tüy yapısıyla, hayran kitlesini katlayan kobaylar, birçok evde evcil hayvan olarak beslenmeye başladı.

Karakter olarak uysal olan ve eve hemen alışan Guinea domuzları, sahibine olan düşkünlükleriyle tanınıyor. Sahibini benimsedikten sonra, başkaları tarafından sevilmekten ve ele alınmaktan hoşlanmayan kobaylar, yabancılardan gelen ani hareketlerden ürküttükleri ve bu nedenle korkudan kalp krizi bile geçirebildikleri de söylentiler arasında.

Guinea Pig için Uygun Kafes Koşulları

Sahibine alışana kadar, evde salınması sakıncalı olan Guinea domuzları, ürkek yapılarından dolayı hemen sizden kaçacaklardır. Bu nedenle kafesinin geniş olması hem sizin için hem de hayvanınız için en uygunudur. Alıştıktan sonra bile, olası kazaları önlemek için, kafeste durması gereken kobay, onlar için özel üretilmiş, tepesi açık, iki katlı, merdivenli olan kafeslerde daha rahat edecektir. Kafesin içine koyacağınız talaşlarla oynayan, eşeleyen Guinea Pig, hem bol bol hareket edecek, hem de kendini daha özgür hissedecektir.

Guinea Pig Beslenmesi

Tüm kemirgenler gibi, kobaylarda taze meyve ve sebzeleri çok severler. Ancak C vitaminine olan gereksinimi sadece yediklerinden karşıladıklarından dolayı, C vitamini bol sebzeler onlar için daha uygun olacaktır.

Guinea Pig ne yer?

  • Kıvırcık marul
  • Elma
  • Havuç
  • Çilek
  • Ispanak
  • Maydanoz