Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer

Dünyanın en sevimli ve insanoğlunun sadık dostudur. Ailenizi kendi ailesi gibi benimserler. Köpekler tek taraflı sevgi bile besleyecek hayvanlardır. Bu kadar sevgi yüklü bir hayvanın iyi eğitilmesi ve bakılması durumunda size eşsiz bir dost olacağı ve dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı yanınızda olabileceği, engelli bir kişiyseniz sizi istediğiniz yere götürebileceği, kolluk kuvvetlerinde görev alabileceği, çocuklarınıza hayvan sevgisini aşılar.

            Yalnız kaldığınızda sizin yanınızda daima olabileceği ve daha fazla birçok ayrıntı bu hayvanlarda daima görülmektedir. Bir köpeği diğer köpekler den ayıran özellik ona ne kadar fazla sevgi ve değer verildiğidir. Köpeklerin, insanlardan duygusal olarak hiçbir farkları yoktur. Her köpeğin farklı bir özelliğinin daha baskın olduğunu diğer köpekleri araştırdıkça ve tanıdıkça öğrenebilirsiniz. Köpeklerde mama ve gıda alımları dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Her cinsin gıda takviyesi farklı olabilir.

            Bu yüzden köpeğiniz gelişimini tamamlayamadan sakat kalma ihtimali ve ölümle sonuçlanan olaylar yaşanabilir. Diğer köpekler de gıda seçimleri cinse ve yaşa göre değişkenlik göstermektedir. Köpeklerinizin ortalama ömürleri 15- 20 yıl yaşarlar. Günde 150- 200 km arası yol gidebilirler. Bazı yerlerde köpekler ulaşım için kullanılmaktadır. Köpeklerin ter bezleri, patilerinin alt kısımlarında mevcuttur. Köpeklerin yaşam alanları doğada ve evlerimizde kısacası her yere rahatlıkla uyum sağlarlar. Yüzden fazla ırkı ve çok tutulan 15-20 tür ırkı bulunmaktadır. Köpeklerinizin bakımları yapılırsa kendilerini daha morali artmış ve iyi hissederler.

            Tüylerinin taranması, soğuk iklim olan yerlerde korumalı alanlarda yaşatılması, onlara zaman ayrılması ve köpeğinizin tüyleri yoksa mutlaka onu giydirmeniz sağlığı açısından önem taşır. Köpeğiniz pirelenmiş olabilir. Mutlaka mücadele etmelisiniz. Eğitime tabii tutun! Kolay ve anlaşılır türden eğitim setleri bulunmaktadır. Köpekler hayatları boyunca 150-250 kelime öğrenme yeteneklerine sahiptirler.

            Daima koku alma yetenekleri ve işitme yetenekleri açıktır. En ufak tehlikeyi hissederek, sizleri uyarma yoluna girişebilirler. Kesinlikle sokağa atacağınız bir köpek sahibi olma girişiminde bulunmayın. Sokaklarda birçok köpek yaşamaktadır. Bazı köpeklerin geçmiş hayat hikâyeleri tam anlamıyla bu türdendir.

            Köpek bakmak bir sorumluluktur. Sadık dostunuzu üzmeyin! Tat alma duyuları çok gelişmiştir Yavrulama özellikleri sayesinde sizi mutlu ederler. Aileniz genişler. Tabii ki sorumluluklarınız da artmaktadır. Köpeğiniz rahatsızlandığında bir veterinere götürmeniz gerekmektedir. Büyük sağlık sorunlarınla karşılaşmamak için lütfen geçiştirmeyin. Ne yazık ki İnsanoğlu da çoğu zaman köpekler kadar sadık ve dost olmuyor. Anahtar kelime ilanlarımıza aşağıdan bakabilirsiniz.