Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Eğil Badem
Eğil Badem
Diyarbakır-Kayapınar
75,00
Ahmet Aydın
İlan Tarihi : 12.12.2021
Himalaya tuz lambası
Himalaya tuz lambası
İzmir-Buca
70,00
Murat Çangal
İlan Tarihi : 21.09.2021
Nar ekşisi ve dogal toz biber
35,00
Ali Cetin Kaya
İlan Tarihi : 05.11.2016
toptan fasülye
toptan fasülye
Bitlis-Bitlis
0,04
Erkan Kuzu
İlan Tarihi : 19.10.2016

Diğer

Diğer

İnsan sağlığı beslenme ile birebir ilgili. Ne kadar katkı maddesi az besinler kullanırsak o kadar çok sağlıklı oluyoruz. Bu yüzden organik tarım günümüzde çok büyük bir önem kazanmaya başladı.  Organik tarım yetişme aşamasında hiçbir kimyasal kullanılmadan yapılan tarım demek ve bu süreç sonunda organik gıdalar elde ediliyor. Bu ürünler ve böyle üretim yapan firmalar organik tarım sertifikası alarak diğerlerinden ayrılıyorlar. Aynı zamanda aldığınız üründe genetik değiştirme yapılmadığından da böylece emin oluyorsunuz.

Sağlıklı Mutfaklar

Organik gıdalar denince akla sadece doğal gübre kullanılarak yetiştirilen sebze ve meyveler gelmiyor. Organik gıda üretimi kuru gıda ve baharatlara kadar çeşitleniyor. Organik kuru domates, kurutulmuş dilim domates, kurutulmuş bamya, ısırgan, biber, patlıcan gibi sebzelerin yanında şimdi organik nohut, kuru fasulye, makarna ve şehriye çeşitleri, hatta natürel bozkır tarhanası bile rahatlıkla üretilebiliyor. Yani bütün bu gıdaların üretilmesi sırasında hiçbir kimyasalın kullanılmadığı sertifikaları ile ispatlanıyor.

Baharatın Yolu Değişti

Kurutulmuş sebzelerin ve bakliyatların yanında organik olarak yetiştirilen bitkilerden üretilen baharatlar da var. Pul biber, tane karabiber ve kaya tuzu bunların arasında başı çekiyor. Ürün çeşitliliği diğer kuru yemişlerle sürüyor. Çok kıymetli bir besin olan organik ceviz bunlardan biri. Hatta kurutulmuş kiraz sapını bile organik ürün olarak bulabilirsiniz. Yüzyıllar boyunca baharat yolu ile dünyaya yayılan bu ürünlerin şimdi sertifikaları var.