Diğer Sebze Tohumları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
DEMİRHİNDİ(TAMARİND) TOHUMU
5,00
Kerem Erol
İlan Tarihi : 26.11.2015

Diğer Sebze Tohumları

Diğer Sebze Tohumları

Her gün tükettiğimiz sebzelerin 222 tohumları ile üretim yapmak ve yediğiniz her şeyden çok fazla emin olmak hayal değil hem ev ortamında bir saksı da yahut da balkon da yetişebilecek diğer sebze tohumları olduğunu bilmeli ve bunun yanı sıra bir de ticari amaç ile sebze tohumu yetiştiriciliği yapabileceğiniz aşikardır. Doğal sebzelerin yetiştirilmesi bir taraftan sağlık sorunlarınızın en aza indirgenilmesini sağlar iken öte ki taraftan da toprak ile uğraşmak sizlere psikolojik olarak çok iyi gelecektir.

Sebze Tohumları Nasıl Alınır?

Diğer sebze tohumlarını satın almak istiyorsanız fakat tam olarak nereden almanız gerektiği hakkında fikir sahibi değilseniz, bizler sizlere biraz da olsa yardımcı olalım. Bu anlamda; sebze tohumları almak için online ortamları tercih edebileceğiniz gibi; çiçek ve sebze tohumu satışı yapan dükkanları da tercih edebilirsiniz. Bazı sebze tohumlarının her yerde bulunması zordur. Bu tarz bir sebzeyi yetiştirmek gibi bir niyetiniz var ise, online ortamda çok daha kolayca tohumları edinebileceğinizi de aklınızdan çıkarmamanız gerekir. 

Yetiştirilen Sebzeler Gübrelenmeli Mi?

Sebze yetiştirme işlemi için gübreleme yönteminin kullanılıp kullanılmaması hususunda aklınızda soru işaretleri olabilir. Her sebze için gübreleme yöntemi elbette ki doğru olmaya bilir. Fakat; gübrelerin yeterince doğal olması ve toprağa karıştırılması bakımından gereken oranın dışına çıkılmaması halinde, asla olumsuz bir sonuçlu getirisi söz konusu olmaz. Yetiştirilmek istene her sebze türünün gübre ihtiyacı aynı değildir. Bu nedenle; mutlaka gübre ihtiyaç oranlarına bakılmalı ve tam anlamı ile uygulamaya koyulmalıdır.  

Sebzelerin İlaçlanması Doğru Mu?   

Yetiştirilen sebzelerin ilaçlanması hususunda bazı olumsuzlukların söz konusu olduğu inkar edilmez bir gerçektir. Fakat sebzelerin neden ilaçlanması gerektiğini bilmek ve bu konuda asla aşırıya kaçmamak, ilaçlama başlığının bir olumsuzluk olmasını ortada kaldırmaktadır. İlaçlama işlemi, mutlaka sebze tohumlarını yetiştiren bireyce yapılacak diye bir kaide yoktur. Mutlaka konu bakımından en yetkili kişilerin ilaçlama işlemini gereken ölçüde yapmış olması gerekir. Aksi halde; sebzenin hasat vermeden yok olması gündeme gelir.