Diğer Türler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer Türler

Diğer Türler

Bütün dünyaya akvaryum balıkçılığı anlamında en fazla yayılan türlerden bir tanesi olan Cichlidler, ciddi anlamda beslenmeye layık balıklar…

Bu tür balıkların sayısız çeşidi bulunuyor. Bu nedenle Cichlid türü balıkları tam anlamıyla kategorize etmek aslında mümkün değil. Her ne kadar belirli başlı alt balık türleri bilinse de, Cichlidlerin en fazla türü olan balıklardan olduğu biliniyor.

Akıntılı sığ nehirleri ve gölleri doğal yaşam alanı olarak seçen bu tür balıklar, akvaryum koşullarına da kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. Ancak bütün Cichlid türleri için geniş bir akvaryuma ihtiyaç duyulduğunu mutlaka söylemeliyiz.

Bu akvaryumun boyutu her türlü Cichlid türü için en az 250 litre kadar olmalıdır.

Malawi’den Bütün Dünyaya…

Cichlid türlerinin anavatanı olan Malawi Gölü bütün dünyaya bu balıkların yayılmasını sağlıyor. Afrika’da bulunan bu göl sayesinde Cichlidlerin türü hiç eksilmiyor.

Genel olarak taban seviyelerde ve orta seviyelerde yüzmeyi tercih eden balıkların cinsiyet ayrımı çok kolay olmuyor.

Üreme özellikleri bakımından da kolay üreyen bu balık türü, orta boylu balıklar arasında bulunuyor.

Ülkemizin En Çok Sevilen Balıkları

Yine ortalama 25 derece sıcaklığında yaşamını sürdüren Cichlid balıkları ülkemizin en çok sevilen ve tutulan balıkları arasında yer alıyor.

Bakımlarının kolay olması nedeniyle de sık sık tercih edilen bu balık türleri, bütün dünyada olduğu gibi, ülkemizde de uzun yıllardır yetiştiriliyor.