Diğer Türler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer Türler

Çöpçü Balıkları Diğer Akvaryum Türleri

Çöpçü balıkları olarak bilinen noktalı vatuz, komando balıklar, leopar vatoz, pangasus akvaryum balıkları ve sterbai çöpçü balıkları dışında Dikenli ancistrus, cüce otocinclus, Bronz corydoras gibi çöpçü balık türleride bulunmaktadır.,

Akvaryum da besleyebileceğiniz bu balıklarda kendi cinslerine göre uygun şartlar sağlanarak bakımları sağlamalı ve yaşamlarını sağlıklı şekilde sürdürebilmeleri için gerekli şartlar oluşturulmalıdır.

Bronz Corydoras Çöpçü Balıkları

Güney Amerika Ülkesinde yaşayan Bronz corydoras çöpçü balıkları Sakin bir ortamda yaşamayı seven ve barışçıl bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için gereken şartlar sağlanmalıdır.

Üreme yaparken yumurtalarını düz bir kesime yapıştırarak ürerler.

Beslenme şekilleri etçil, otçul ve omnivordur. Bakımları için gerekli bilgiyi edinmek gerekir. Doğru şekilde beslenmeleri yaşamlarını sağlıklı şekilde sürdürebilmeleri için gereklidir.

Cüce Otocinclus Çöpçü Balıkları

Güney Amerika Ülkesinde yetişen Cüce otocinclus balıkları da barışçıl bir yapıya sahip oldukları için karma akvaryumlarda beslenebilen balık türlerindendir.

En küçük akvaryum genişliği 50 cm civarında olması yeterlidir.

Yüzme seviyeleri bu balıkların  taban ve orta kısımlarda gerçekleşmektedir.

Dikenli Ancistrus Balıkları

Güney Amerika'da yetişen dikenli ancistrus balıkları da diğer türlerde olduğu gibi barışçıl yapıya sahiptirler. Bu açıdan karma balık türleri için akvaryumda beslenebilirler ve yaşamlarını sürdürebilirler.

Bu balıklar için gerekli akvaryum genişliği en az 100 cm civarında olmalıdır. Bakımı için çok tecrübe gerekmese de temel bilgileri bilmek gereklidir.