Diğer Türler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer Türler

Akvaryum Japon Balık Türleri

Akvaryumda bakabileceğiniz birçok türde akvaryum japon balık türleri bulunmaktadır. Tül kuyruk, oranda, teleskop ve daha pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Bu balıklar balığın türüne göre yaşam koşulları sağlansa da genel itibariyle bakımları birbirine benzemektedir. Beslenmeleri konusunda gerekli bilgiyi edindikten sonra uygun yemlerle uygun oranlarda balıklarınızı besleyebilirsiniz.

Beslenme konusunda balıkların yapısına uygun olarak dikkat etmek önemlidir. Dikkat edilmediğinde ciddi yapısal bozukluklar olabilir ve balıklarınıza önemli ölçüde zarar verebilirsiniz.

Japon balıkları balık beslemeyi düşünenlerin en çok tercih ettikleri balık türlerindendir.

 Zevkinize göre istediğiniz türü tercih ederek akvaryumlarınızda besleyebilirsiniz.

Uygun Akvaryumlarda Bakılmaları Gerekir

Her ne kadar fanus içinde bakım tercihi yapanlar olsa da japon balıkları yaşamlarını en sağlıklı şekilde sürdürebilmeleri için geniş hacimli ve yaşamlarını etkilemeyecek şekilde yapılmış uygun akvaryumlar içerisinde bakılmaları en doğrusudur.

Bakımları için gerekli şartlar ayarlanmaz ve uygun ortam sunulmazsa balıklarınız çok uzun süre dayanamayacak ve kısa sürede ölecektir. Bunun için balıklarınız için uygun akvaryumlar tercih etmelisiniz.

Akvaryum seçerken balıkların oksijen miktarını dengeleyen ve bu hususta bu balık türlerine uygun akvaryum çeşidi de önemlidir.

Karakter Durumları Nasıldır?

Genel olarak bakıldığında akvaryum japon balıkları barışçıl bir yapıya sahiptirler. Bu açıdan diğer barışçıl türlerle birlikte uyum içerisinde yaşayabilirler.

Uygun akvaryum koşulları sağlandığında balıkların ortalama yaşam süresi 20 yıldan fazladır.