Diğer Türler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer Türler

Labirentli Akvaryum Balıkları

Balıkları seven ve onları akvaryumunuzda beslemekten büyük bir keyif alıyorsanız o zaman balık türleri ile ilgili pek çok şeyi araştırmışınız demektir. Balıklar suyun içerisinde bulunan oksijen seviyesi azaldığında zarar gören, solunum yapamadığı için ölen canlılardır. Balıkların bazı türlerinde ek solunum organı olan labirent bulunmaktadır. Labirentli akvaryum balıkları bu sayede daha çok hayatta kalmaktadır.

Labirentli Balıklar

Labirentli balıklar, kendilerini tehlikede hissettikleri anda solunumu daha kolay yapabilmek için ek solunum organı olan labirenti devreye sokmaktadır. Labirentli balıklar; Beta, Cennet Balığı, Cüce Gurami, Mozaik Gurami, Bal Gurami, Kalın Dudaklı Gurami, Öpüşen Gurami, Çikolata Gurami, Ay Işığı Gurami, Öpüşen Gurami, Üç Benekli Gurami, Mavi Gurami, Dev Gurami ve Endonezya Beta’sı olarak sıralanabilir.

Labirentli Balıkların Özellikleri

Labirentli balıkların özellikleri aynı değildir. Her labirentli balığın ortak olan özelliği labirentli olmasıdır. Kendilerini tehlikede hissettikleri zaman solunumlarını kolay bir şekilde yapabilmek için bu labirenti kullanmaktadırlar fakat balıkların kendilerine ait olan özellikleri farklıdır. Örneğin her balığın beslenme şekli, üreme şekli ya da yaşama şekilleri aynı değildir. Labirentli bir balığı akvaryumda beslemek istiyorsanız öncelikle o balığın türüne dikkat etmeniz ve kendi türünden olan balıklar ile aynı akvaryum içerisinde barındırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde barışçıl olmama durumları olabilir ve kavga edebilirler. Labirentli balıkların büyük bir çoğunluğunu Gurami türü oluşturmaktadır.