Diğer Türler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer Türler

Sazansıgillerin Diğer Türleri Nelerdir

Akvaryum balıkları içerisinde birçok farklı tür ve çeşit bulunmaktadır. Dünyanın her bölgesindeki tatlı sularda ve tuzlu sularda yaşayan bu balıklar isteğe göre alınarak akvaryumda beslenebilmektedir. Akvaryum balıkları içerisinde en çok tercih edilen ve beslenen balık türlerinin başında sazansıgiller gelmektedir.

Akvaryum Balıkları Sazansıgiller

Sazansıgillerin bilinen tüm türleri Afrika ve Asya kıtalarında yaygın olarak bulunmaktadır. Bu balıklar hem etçil hem de otçul olarak beslenmektedir. Akvaryum balıkları içerisinde en uygun şartları isteyen balıklar olmaktadır. Uygun ortamlar sağlandığı zaman kendi türleri ile geçinebilen ve aynı akvaryumda yaşayabilen balıklardır. Fakat Sazansıgiller familyasında birçok alt tür bulunmaktadır. Bu alt tür balıkların beslenme ve bakım işlemleri farklılık göstermektedir.

Sazansıgiller Çeşitleri

Sazansıgiller geniş alt türlere sahip olan balıklardır. Bu türleri özetle altı başlık altında toplayabiliriz. Barblar, Danyolar, Loaclar, Rasboralar ve soğuk su sazansıgiller olarak sayılabilmektedir. Bu türlerin dışında da bilenen birçok sazansıgiller bulunmaktadır. Fakat bu balık türleri aynı familya olmasına rağmen birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden de beslenecek olan balığın türüne göre araştırılma yapılması en doğru sonucu verecektir.

Sazansıgiller Besleme

Son derece özenli bir bakım isteyen sazansıgiller akvaryum balıkları ve havuz balıkları olarak yetiştirilebilir. Yumurta dökerek üreyen bu balıkların bakımları oldukça özen ister. Özel bakım sonucu bu balıklardan yavru almak mümkündür. Ayrıca çaprazlama yolu ile sazansıgillerden yeni türler de üremesi mümkündür.