Diğer Türler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer Türler

Müren Balıklarının Diğer Türleri

Müren balıkları birçok farklı türde bulunmaktadır. Özellikle de Müren balığı türleri 120 çeşidin üstündedir ve bu balık türleri farklı fiziksel yapılara ve farklı beslenme şekillerine sahiptir. Akvaryum ve havuzlarda yetiştirilen Müren balıkları doğru yaşamsal şartlar oluşturulduğunda uzun süreli beslenebilen balıklardan olmaktadır.

Müren Balıklarının Çeşitleri

Müren balıkları için yaygın olarak söylentiler arasında bu balıkların saldırgan balıklar oldukları bilinmektedir. Güçlü bir diş ve çene yapısına sahip olan Müren balığı çeşitleri saldırganlık göstermezler. Fakat ısırdıkları zaman da kuvvetli bir ısırık bırakmaktadır. Ayrıca dişlerinin arasında zehir de bulunmaktadır. Bu zehir öldürücü bir etkiye sahip değildir. Fakat yaranın enfeksiyon kapmasına neden olur.

Müren Balıklarının Beslenme Şekilleri

Müren balıklarının beslenmesinde ve yetiştirilmesinde akvaryum şartları ve beslenme özelliklerine çok dikkat edilmelidir. Müren balıkları beslenme şartları için ilk dikkat edilecek olan nokta akvaryumun fiziksel şartlarıdır. Bu balıklar genellikle mağaraları ve taş oyuklarını tercih ederler akvaryum için de aynı şartların sağlanması gerekir. Ayrıca akvaryumun içinde saklanacakları bitki türlerinin de bulunması son derece önem arz etmektedir.

Müren Balıklarının Akvaryum Özellikleri

Akvaryum şartları veya havuz şartları tam anlamıyla sağlandıktan sonra Müren balıklarının beslenmesinde dikkat edilecek diğer bir durum besinleridir. Müren balıkları besinleri olarak genellikle canlı balıklar ve diğer canlı besinler ile beslenmeyi severler. Kuru mamaları tercih etmezler. Müren balıklarının yaşamsal şartları ve besin özellikleri tam sağlanmadığında agresif olacaklar ve birkaç ay içinde de öleceklerdir.