Diğer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Balkabağı sabunu
Balkabağı sabunu
İzmir-Buca
20,00
Murat Çangal
İlan Tarihi : 10.10.2021
Meshur ÇAĞLAYANCERİT cevizi
Meshur ÇAĞLAYANCERİT cevizi
Kahramanmaraş-Çağlıyancerit
38,00
Elif SAKAR
İlan Tarihi : 14.08.2021
Beysehir tarhanası
Beysehir tarhanası
Konya-Beyşehir
42,00
Beyşehir Tarhanası
Beyşehir Tarhanası
Konya-Beyşehir
1,25
Artvin organik kume(cevizli sucuk)si
35,00
İrfan yilmaz
İlan Tarihi : 14.11.2017
90 TON ADAPAZARI BAL KABAK
90 TON ADAPAZARI BAL KABAK
Sakarya-Adapazarı
1,00
Ceyda Ceyda
İlan Tarihi : 31.10.2016
dağdan toplama organik
dağdan toplama organik
Sakarya-Geyve
35,00
Ayhantepe
İlan Tarihi : 17.01.2016
www.bosafood.com
www.bosafood.com
İstanbul-Beşiktaş
6,00
Bosafood
İlan Tarihi : 14.02.2015

Diğer

Doğal Yöresel Gıda Ürünleri

Organik olarak üretilen birçok farklı gıda çeşidi kolaylıkla bulunmaktadır. Meyve sebzeden et ve et ürünlerine kadar birçok ürün doğal yollar ile üretilmekte ve bu doğal ürünler insan sağlığı için son derece uygun ürünler olmaktadır. Bitkisel yağlar, bitkisel bakliyat ürünleri ve bitkisel kuruyemişler her zaman için en doğru tercih olacaktır.

Gıda maddeleri katkılı olan ve doğal olan ürünler olarak ikiye ayrılmaktadır. Doğal olmayan gıdalar fabrikasyon üretimleri olmaktadır. Yani doğal olarak elde edilen ürünler daha fazla olması için ve göründüğünden farklı bir görünüme kavuşması için hormon uygulanmaktadır. Doğal olmayan bu ürünler ise insan sağlığı için tehlike oluşturduğu gibi aynı zamanda gereken vitaminlerin ve minerallerin de alınmasının önüne geçmektedir. Bu yüzden de sağlıklı bir hayat için kesinlikle doğal yöresel ürünler tüketilmelidir.

Organik Ürünlerin Faydaları

Üretilen ürünlerde hiçbir şekilde makine olmadan ve tamamen doğal yollarla ile üretilen bu ürünlerin içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Katkı maddesi olmayan organik ürünler ise sağlıklı ve son derece yüksek besin değerlerine sahip olan gıda maddeleri olmaktadır. Küçük büyük herkesin güvenle tüketebileceği organik ürünler kalp dostu gıdalar olmaktadır. Örneğin katı yağlar veya tereyağları her zaman için kalp damar hastalıkları oluşturduğu söylenmektedir.

Fakat son dönemlerde yapılan araştırmalar göstermiştir ki doğal yollar ile elde edilen tereyağları ve katı yağlar hiçbir şekilde sağlık problemleri oluşturmamaktadır. Aksine vücudun ihtiyaç duyduğu tüm besin değerlerini sağlamaktadır.

Doğal Ürünler Nasıl Anlaşılır?

Meyve ve sebzelerde insanların en fazla tükettiği besin ürünlerinden olmaktadır. Normalden çok büyük şekillerde üretilen domatesleri herkes görmüştür. Hiç suyu olmayan ve adeta bir elmayı anımsatan bu domatesler tamamen inorganiktir ve insan sağlığı için son derece tehlike oluşturmaktadır. Doğal sebze ve meyve ürünleri kendi boyutlarında olmakta ve rengi, tadı, kokusu daha farklı olmaktadır.

Her ürünün doğal mı yoksa doğal değil mi testleri kolayca yapılabilmektedir. Tadı, kokusu ve şekli bu testlerin yapılmasında oldukça yarar sağlamaktadır. Doğal şekillerde üretilmiş olan ve tamamen organik olan bu yöresel lezzetler hem damak zevkine hem de vücut sağlığına oldukça yarar sağlayacaktır.