Diğerleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
KİRALIK ÇİFTLİK ARAZİSİ
KİRALIK ÇİFTLİK ARAZİSİ
İstanbul-Arnavutköy
5.000,00
Emrah Yaşa
İlan Tarihi : 05.06.2015

Diğerleri

Kiralık bahçe arayışında içindeyseniz, toprağı verimli, bakımlı olan bir bölgeden kiralayabilirsiniz. Tesisin kurulacağı toprağın, iklim koşulları ve toprak verimliliği tarafından zeytin yetiştiriciliğine verimli olması gerekmektedir.

Bu sebeple, yıl içersindeki sıcaklığın -7 °C’nin altına inmediği ve 40 °C‘nin üzerine yükselmediği bölgeler yeni kiralık zeytin tesisi için tercih edilmelidir.

Ayrıca, tesisin bulunduğu bölge yeterli bir kök için en az 1 mt derinlikte olması doğru sonuç olacaktır. Yeterli toprağın bulunmadığı zamanlarda kök büyümesini ve beslenmesini destekleyen ilave bakımların gerekeceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Zeytin Bahçesine Hazırlık Toprak İşlemesi

Toprağın verimliliğinin sağlanması, kök gelişiminin derinindeki toprak mikrop aktivitesinin ve organik madde oranının arttırılmasına amaçla toprak ekimden önceki sonbaharda derin olarak işlenmelidir.

Zeytin toprağı işlenmesi 90-100 cm derinliklerinde olmalı ve mümkün olduğu sürece bütün bahçe alanını, en azda olsa fidan dikim kısımlarını içine almalıdır.

Ayrıca, toprağın çok dirençli ve drenajın az olduğu kısımlarda tüm tarlayı kaplayacak şekilde olduğu seyrek olarak yaklaşık 1,5 m derinlikte drenaj yapılmalıdır. Su geçirgenliği güçlü olan zamanlarda drenaja gerek olmaz.

Zeytin Bahçesi Nereden Kiralanır?

Zeytinlik işine girmek istiyorsanız size en büyük tavsiye, toprağı en verimli ve iklimi en uygun yerden kiralamalısınız. Aksi takdirde kiraladığınız araziyi tamir etmek size düşecektir.

Büyük çabalarla bakımları olan zeytin bahçeleri, özen gösterildiği zaman çok fazla gelir sağlayan bir ticaret aracıdır.