Ekim Makinesi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
20 AYAKLI TUTKUN KARDEŞLER MİMZER
5.000,00
Acil diskli mibzer
Acil diskli mibzer
Adana-Ceyhan
15.000,00
Ferit urten
İlan Tarihi : 18.04.2019
20lık özdöken
20lık özdöken
Nevşehir-Kozaklı
6.500,00
Murat Seen
İlan Tarihi : 23.01.2018
Patates Ekim Makinası
Patates Ekim Makinası
Afyon-Sandıklı
7.500,00
Kadir Yaman
İlan Tarihi : 20.02.2017
ekim mümzeri
ekim mümzeri
Eskişehir-Çifteler
2.500,00
Fatih Çayan
İlan Tarihi : 26.10.2015

Ekim Makinesi

Belirli bir alandan çok daha fazla hasat elde etmek ve bunun yanı sıra; hasatların çok daha net ve sırasal olmasını sağlamak adına kullanılması gereken makineler içerisinde yer alır. Ekim makinesi, ekim alanlarının çok daha kısa mesafelere indirilmesini sağlar ve bir de her hasadın çok daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bitkilerin yaşam alanlarının küçültülmesi ve aralarındaki mesafelerin ayrılması, ancak ekim makinesi yardımı ile mümkün olur. Aksi halde orantısız farklar, hasadın sorunlu olmasına neden olabilir.

Ekim Makineleri İle İşler Daha Kolay Olur

Tarım aletleri, ekim ve dikim işlemleri için kullanılmaya başlandığından beri, çok daha hızlı ve güzel alaların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Tohumların serpilmesi işlemi, el ile yapıldığında çok daha zorlu ve sırasal olmayana bir hal alır. Fakat tarım makineleri, tohum saçar iken belirli bir miktar üzerinden ayarlanmış olur. Ve bu durumda da ekim işlemleri, toprağa çok daha kolay ve çok daha düzgün halde sonuçlandırılmış olur.

Ekim Makineleri Her Tarımsal Ekim İçin Kullanılabilir

Özellikle küçük tohumlu ve sık aralıklar ile ekilmesi gereken bitkilerin ve farklı ürünlerin ekim işlemleri çok daha zorludur. Örnek olarak buğday tohumunu vermek de aslında doğru olacaktır. Sizler, ekim makineleri yardımı ile çok daha hızlı ve çok daha kusursuz toprak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Teknolojik rahatlığı bu makinelerde kolaylıkla yaşayabilirsiniz.