Elektrik & Enerji Malzemeleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Güneş Rüzgar Elektrik Üretimi
150,00
Bulent
İlan Tarihi : 09.01.2016

Elektrik & Enerji Malzemeleri

İnsanlar hayatta kalmak için beslenmek zorundadırlar. Bu besin ihtiyaçlarının birçoğunu tarımdan karşılamaktadırlar. Tarım işiyle uğraşan insanların işleri zordur. Çünkü tarım emek gereken ve uğraş isteyen bir iştir. Tarımcıların bu işini kolaylaştırmak için birçok makine icat edilmiştir. Elektrik ve enerji sistemleri insanların işini kolaylaştırmakla beraber tarıma hızda katmıştır. İnsanların 10 günde toplayacağı ürünü makineler 1 gün içerisinde toplamaktadır. Aynı zamanda bu makineler verimi de artırmaktadır. Tarımsal ürünlerin toplamasında dağıtılmasında kullanılan makinelerin birçoğu benzin veya mazotla çalışmaktadır. Bu toplanan ve taşınan tarım ürünlerinin işlenmesinde elektrik büyük rol oynar. Kimyasal gübrelerde, tarımsal ilaçların üretiminde, paketlenmesinde ve taşınmasında da enerji kullanılır.

Elektrik ve Enerji Sistemlerinin Tarımdaki Önemi

Tarımda enerji sistemi ve enerji kullanılmaktadır. Bunlarda tarımı kolaylaştırmaktadır. Güneş enerjisi, jeotermal enerji, rüzgar enerjisi, biokütle enerjisi bunlardan bazılarıdır. Güneş enerjisi ile seracılık yapılmaktadır. Seracılık ile yazın yetişen bir tarımsal ürün kışın da yetişebilir. Tarımsal ürünlerin verimini arttırmak için gübre kullanılır. Bu gübrelerde bir enerji çeşididir.

Elektrik ve Enerji Sistemlerinin Tarımdaki Püf Noktaları

Tarımda kullanılan elektrik ve enerji sistemleri tam yükte ve verimi yüksek şekilde kullanılmalıdır. Isı yalıtımının normal şartlara uygun olması gerekir. Elektriksel güç kullanılışında boşa enerji harcanılmamalıdır. Elektriğin işe ve ısıya dönüşümü arttırılmalıdır. Tarımda makinecilik arttırılmalıdır. Artık ısının geri kazanılması arttırılmalıdır.