Elongatus Neon Spot

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Elongatus Neon Spot

          Bu balık türü balık severler tarafından zevk sahibi olanlar tarafından iyi bilinen bir türdür. Nadiren tercih edilmesine rağmen hoş bir görünüme sahiptir. Birçok kişi tarafından yeni yeni bilinmesine rağmen talepleri giderek yükselmektedir. Elongatus neon spot silis kum ile kuvarts kum zemin hazırlanmalıdır. Bu en ideal kum seçimi olacaktır. Akvaryum dekorunu da buna göre ayarlamanız daha şık olacaktır.

            Elongatus neon spot siyah ve lacivert renklerin harmanlanmasından renklenir. Bu görüntü siyah üzerine lacivert bir görüntüdür. Renkleri asil ve şık durmaktadır. Dişi olanlar siyahın açık tonlarına sahiptir. Bu balık türü zevk sahibi balık severler tarafından genelde tercih edilmektedir. Bakım ve beslenmesi çok zor olmayan bu tür ile akvaryumlarınızda hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

            Elongatus neon spot türü balıklar genelde otçul olarak beslenirler. Otçul olmaları besleme açısından daha kolay olmakta ve dolayısı ile avantaj sağlamaktadır. Yemler bu balık türünün beslenmesi için yeterli olacaktır. Yine de içeriğinde protein olmasında fayda var. Sinirli bir özelliğe sahip olan bu türde diğer türlere göre daha fazla olan bir özelliktir bu. Erkekler kendi bölgelerinde başka bir hemcinslerini yani başka bir erkek istemezler. Bu balık türü kuluçkasını ağzında yapmaktadır.

            Yumurtalarını ağzında taşıyan bu tür bu işlemi 17 gün ya da 28 gün boyunca yapmaktadır. elongatus neon spot türünün yaşam suyunu 25 ya da 27 derece ortalamasında tutmanız gerekmektedir. 7 ile 8 PH değerleri arasında su değeri yakalanması gerekir bu türün yaşaması için. Beslenmesi proteinli yemler ile yapılırsa daha sağlıklı ve gelişimi daha iyi olacaktır. Hayvansal içerikli yemler ise seyrek verilmeli.

            Bu hususlar dikkate alındığında beslenme konusunda sıkıntı yaratmayacak bir balık türü olan elongatus neon spot asil ve güzel görünümü ile akvaryumlarınızda güzel bir görüntü oluşturacaktır. Siz de akvaryumlarınızda beslemek isterseniz bu konulara dikkat etmelisiniz. Özellikle saldırgan oluşundan dolayı kendi türünden başka bir erkeği aynı yere koymayın. Başka türler ile beraber yaşayabilir.