English Coccer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

English Coccer

Bir süs köpeği olan English Coccer son derece enerjik, hayat ve sevgi dolu köpek ırkları arasında yer almaktadır.

Av ırkından gelmeyenler evde beslemek için oldukça uygundur. Av ırkından gelenler ise hareketli olacaklarından orta büyükte bir bahçeye ihtiyaç duyacaklardır. Bu ırkın tüyleri orta uzunluktadır. Sırt tüyleri nispeten kısa, gövde ve bacak tüyleri uzundur. Kulakları ise bir av köpeği kulağından daha uzun ve sevimlidir.

Genellikle alaca olarak adlandırılan iki rengi bir arada barındıran derileri, aynı zamanda kırçıllı da olabilir. Bu ırk güçlü bir kas yapısına sahip olmasına rağmen hareketi çevik ve rahattır. Kaslarını kasmadan ve hantallaşmadan hareket ederler.

English Coccer Eğitimi

English Coccer eğitiminde sertleşmemeye özen gösterilmelidir. Köpeği almadan önce ailesi araştırılmalıdır.

Genellikle sosyal ve sevecen olmalarına rağmen, genetik ya da psikolojik sebeplerden dolayı öfke nöbetleri olarak adlandırılan ve “Rage sendromu” olarak bilinen sendroma yatkındırlar.

Özellikle eğitimleri sırasında sert muamele görmüş köpeklerde ortaya çıkabilen bu durum küçük yaşlarda verilen sevgi ile büyük oranda engellenmektedir.

English Coccer Bakımı

Ev kedileri ve çocuklar ile arası oldukça iyidir. Zeki bakışları bulunan ve sevimli ırkın çocukların oyun oynama sırasında canlarını acıtmaları çabuk sinirlenmelerine yol açabilir.

English Coccer bakımında, uzun tüylerin düzenli olarak fırçalanması hem köpeğin hem de ev halkının sağlığı için önemlidir.