English Setter

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

English Setter

Uzun ve parlak tüyleri ile oldukça zarif bir görünüme sahip olan English Setter’in tüyleri dalgalı yapıdadır. Yer yer benekleri bulunan bu ırk, 3 farklı tüy rengini bir arada taşıyabilir. Burun uzunluğu ise kafa yapısının yarı uzunluğu boyutundadır.

İri ve parlak gözlere sahiptir. Zeki, samimi ve heyecanlı bir ifadesi vardır. Ev ortamında sakin dış ortamda ise heyecanlı ve kararlıdır. Kulakları sarkık ve uzundur.

English Setter ırkının evden kaçmaya eğilimli olduğu tespit edilmiştir. Bu eğilim yalnız dolaşmasından hoşlanmasından kaynaklanmakla birlikte, tel örgülü çitlere sahip bir bahçede bakılacaksa eğer telin altından kazıp kaçmasına karşı önlem alınmalıdır.

English Setter Özellikleri

English Setter köpek ırkı, huy bakımından sakin ve sevecendir. Kolay sinirlenmez ve çocuklarla arası çok iyidir. Küçük yaşlardan itibaren sevgiye muhtaçtır.

İlgi bekler ve eğitimi süresince gereken ilgi ve sevgiyi göremediğinde her köpekte baş gösterebilecek hırçın davranışlar ve kötü bir karakter belirebilir.

Evde bakım için uygun bir köpektir. İyi bir bekçi köpeğidir. Ancak koruma içgüdüleri bekçilik özelliği kadar iyi gelişmemiştir.

English Setter Eğitim ve Egzersiz İhtiyacı

Köpeğin eğitim altına alınması gereken en önemli huyu ise çok havlama özelliğidir. Bu huyundan dolayı komşular tarafından kabullenilmesi zor olan bir ırk olmasına rağmen iyi bir eğitim ile aşırı havlama durumu baskılanabilir.

English Setter egzersiz ihtiyacı yoğundur. Serbest koşu en ideal egzersizleri arasında yer almaktadır.