Erkunt Kısmet

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Dosta gider
Dosta gider
Iğdır-
65,00
israfil servan
İlan Tarihi : 15.11.2017

Erkunt Kısmet

İnsanlık tarihi kadar uzun bir geçmişe sahip olan çiftçilik insanoğlunun toprakla tanışmasından beri süregelen bir meslektir. İnsan gücüne dayalı bir meslek gibi görülse de gelişen teknoloji çiftçilik alanında da büyük bir etki göstermiş ve bazen yüzlerce insanın yapamadığı işi makine ile o işi bir anda gerçekleştirmek söz konusu olmuştur.

Çiftçilik denilince ise en önemli makine ise hiç şüphesiz traktör gelmektedir. Hem taşıma hem toprağı işleme hatta ulaşım için bile kullanılan traktör her çiftçinin vazgeçilmezi ve olmazsa olmazıdır. Günümüzde traktör anlamında birçok marka ve model mevcut olmasına rağmen bazen gücü bazen işlevi olarak ayrıma tabi tutulmaktadır. 2003 yılında her anlamda yerli sermayeyle kurulmuş bir traktör markası olan Erkunt Traktör'ün Kısmet serisi hakkında bilgi vereceğiz. 

Erkunt Kısmet serisi traktörler vites, motor seçenekleri ve teknik özellikler bakımından 14 farklı traktör çeşidiyle karşımıza çıkmaktadır. Bu yönüyle Erkunt Kısmet serisi çiftçiye bütçe ve teknik özellikler bakımından çok çeşitli bir seçenek imkânı sunuyor. Dilerseniz Erkunt Kısmet Serisi traktörlerden Kısmet 55M, Kısmet 55E ve Kısmet 58E Serisi içerisinde tarla tipi olan Erkunt Kısmet 55E Tarla tipi traktörünü kısaca göz atarak daha yakından tanıyalım.

Erkunt Kısmet 55E Serisi

Kısmet modelinin 55E serisi 3 farklı seçenekle karşımıza çıkmakta. Opsiyonel olan bu 3 seçenek şu şekilde sıralanabilir;

  1. 2WD Kabinli ve 8 ileri - 8 geri vites seçeneği.
  2. 4WD Kabinli ve 12 ileri- 12 geri vites seçeneği.
  3. 4WD Platformlu ve 12 ileri- 12 geri vites seçeneği.

Erkunt Kısmet 55E Serisi Traktörlerin Ortak Özellikleri

Tarla tipi traktör olan Erkunt Kısmet 55E serisinin ortak olan özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir;

50 beygir motor gücüne sahip olan Erkunt Kısmet 55E motor, 3 silindirli ve 3,3 Litre silindir hacmine sahip.196 Nm tork üretebileceğini vadeden motor, 2200 kg kaldırma kapasitesine sahiptir.

Tarlada daha fazla iş başarmak isteyen ve kendisine yardımcı olacak bir traktöre sahip olmak isteyen çiftçilerimiz için büyük bir yardımcı olacak Erkunt Kısmet 55E serisi traktörle işler daha kolay ve zamanında olacağa benziyor.