Erkunt M (Bahçe Serisi)

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
ÇOK ACİL 2011 MODEL 4*4 ERKUNT BAHÇECİ
30.000,00

Erkunt M (Bahçe Serisi)

Yerli Traktör üreticimiz Erkunt Traktör tarafından üretilen, Bahçe ve bağ işlerine yönelik olarak üretilmiş olan erkunt m serisi traktörler, 55 beygirden, 80 beygire kadar güç seçeneğine sahip olan motorları ayrıca çiftçinin tercihine göre değişen 2 ve ya 4 çeker seçenekleri ile bağ ve bahçe işlerinde yapılacak işleri kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Beş adet çift çeker ve beş adet tek çeker olmak üzere her beygir gücüne iki farklı model sığdırmıştır. Bu modelleri isimleri ile saydığımızda; Kısmet 55 M, Bereket 65 M, Nimet 70 M, Servet 80.3 M ve Servet 80.4 M olarak görürüz.

Bu traktörlerin teknik özelliklerini incelediğimizde, motor tercihinin Perkins'ten yana kullanıldığını görmekteyiz 55 hp ile 80 hp arası güç seçeneğine sahip olan bu motorun, 55 hp güç üreten modeli doğal hava emişine sahipken 65 ve 70 hp güç üreten modellerinde ise turbo intercool hava emişi vardır. 80 hp güç üreten motorunda ise turbo şarjlı hava emişi mevcuttur. Servet 80.4 modeli harici motorlarda 3 silindir kullanıldığını gördüğümüz traktör motorunda, Servet 80.4te 4 silindir kullanıldığı görüyoruz. Bütün modellerinde kuru tip hava filtresi kullanılmıştır. Erkunt m serisinde kullanılan bütün motorlar, Tier III emisyon standartlarına sahiptir. Bütün modellerinde 70 lt yakıt tankı kullanan traktör serisi, böylece kesintisiz zaman kaybı olmadan çalışma imkânı tanımayı amaçlamaktadır.

Erkunt m bahçe serisinin güç aktarım organını incelediğimizde, bütün model serisinde 16 ileri vites ve 8 geri vites olanağına sahip şanzıman kullanılmıştır. Bu vites sayesinde 34 km ile 41 km arası hız olanağını modelden modele farklılık gösterecek şekilde sunmaktadır. Bütün modellerinin arka hidrolik sistemini incelediğimizde 2400 kg maksimum kaldırma kapasitesine ek olarak opsiyonel eklenecek bir piston sayesinde 400 kilogramlık ek bir kaldırma gücü kazanılmaktadır. Çeki, durum, kaydırma ve yüzdürme şeklinde 4 farklı fonksiyona sahip olan erkunt m serisi, mekanik orta kol düzenine sahiptir. Mekanik yağ banyolu disk sistemine sahip olan yol frenine sahip olan bu traktör serisinde, bağımsız tip kuyruk miline sahiptir. 540 ve 540E rpm olmak üzere iki farklı hız tipiyle tarım makinelerine güç verebilmektedir.

Kabinli versiyonu bulunmayan erkunt m traktör serisinin ön orta güvenlik direği bulunmaktadır. Bu şekilde güvenliği sağlayan bu traktör, bütün kontrolleri sürücü platformunda toplayarak kolay ve konforlu bir kullanım olanağı sunmaktadır.