Evcil Hayvanlar/Pet Shop

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Evcil Hayvanlar/Pet Shop

Pet shop yani Türkçe adıyla evcil hayvan mağazası anlamına gelmektedir. Genelde bu tür mağazalarda perakende satış yapılmaktadır. Ayrıca pet shop mağazaları hayvan yemi ve sarf malzemelerini ve aksesuarlarını satmaktadır. Tarimdan.com olarak kelimelerin veya kavramların Türkçe kullanılması taraftarıyız bundan dolayı bu şekilde bir izahat getirmek mecburiyetinde kaldık. Yabancı kelimeleri kullanma sebebimiz halk arasında evcil hayvan mağazalarının bu isimle anılmasıdır. 

Evcil hayvan mağazalarında genelde evde bakılmak yada beslenmek üzere akvaryum, balık, küçük kuşlar ve küçük memeliler satılmaktadır. Evcil hayvan mağazalarında bütün akvaryum malzemelerini bulabilirsiniz. Aynı şekilde kedi ve köpek gibi sürüngen hayvanlarında levazımatı satılmaktadır. 10 Yıllık süre içinde küçük sürüngenlerde popüler bir ev hayvanı haline gelmiştir, bu yüzdendir ki artık pet shop mağazalarında sürüngen hayvanlara ait; aksesuar, yem ve mama satılmaktadır. 

Ayrıca şu faydalı bilgilerde  size aktarmakta fayda görüyoruz; Avrupa ve Amerika kıtasında yer alan ülkelerde evcil hayvan mağazalarında kedi ve köpek gibi büyük hayvanların satışı yasaklanmıştır. Bu tür hayvanlar ancak çiftlikler ve koruma amaçlı satın alınabilmektedir. Ne yazık ki halen ülkemizde bu tür hayvanların satışlarına müsaade edilmektedir. Bu konu ile ilgili tepkilerini dile getiren hayvan hakları dernekleri durumdan oldukça şikayetçi ve yetkili makamların kendilerine ilgisiz kaldığı için yakınmaktadır. Temennimiz odur ki kısa zaman içerisinde bu tür hayvanların satışı konusunda yasal düzenlemeler gelir ve bu tür hayvanların pet shop mağazalarında satışı yasaklanır. 

İlgili pet shop ( Evcil hayvanlar ) Mağazamızda sizlerde online olarak satış yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek bir şey var oda üye olup güzelce ilan açıp alıcıların sizlere ulaşmasını beklemek.  Aynı şekilde üye olmadan ilgili mağazaların üye sayfalarını ziyaret edip en uygun fiyat avantajları ile ürün alabilirsiniz. 

Tarimdan.com sanal mağaza hizmeti görmektedir. Hem alıcı hem de satıcıyı en kolay şekilde buluşturmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz.