Fendt

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Fent 312 Sıfır Satılık
Fent 312 Sıfır Satılık
Muğla-Yatağan
80.000,00
Erhan karakoç
İlan Tarihi : 29.03.2017
1975 MODEL 103 FENDT MOTOR YENİ 2018 VİZELİ
11.500,00

Fendt

Tarımın toprak işleme uygulamaları olmadan düşünülmesi neredeyse imkansızdır. Geçmişten günümüze geliştirilen toprak işleme yöntemleri basit olarak geleneksel tarım işleme teknikleri ve modern toprak işleme teknikleri olarak incelenebilmektedir. Elbette tüm bu uygulamalarda tarım aletlerine gereksinim duyulmaktadır.

Torak yüzeyini yırtarak işleyen, toprağı devirerek işleyen tarım ekipmanlarının büyük bir çoğunluğu traktörlere takılan ekipmanlardır. Dalayışıyla da toprak işleme uygulamalarında gereksinim duyulan en önemli makinalar traktörlerdir. Pulluk tabanı kırma, drenaj çukurları açma, toprak sürme gibi uygulamaların her birinde farklı model ve büyüklüklerdeki traktörler kullanılmaktadır.

Tarımda Traktörün Önemi 

Traktörler aynı zamanda birer hasat makinesi olarak da tercih edilebilmektedir. Hasat tipi traktörlerde boyutlar çok daha küçük olmasına rağmen depo ile birlikte kullanıldıklarında etkin ve hızlı bir hasat yapmayı kolaylaştırmaktadırlar. 

Tarımda kullanılan traktörlerin kalite ve özellikleri hasadın ve toprak işlemenin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Toprağa gübre atılması, gübrenin dağıtılması gibi konularda kullanılan bu makinelerin üretici firmasının kaliteli olması uzun yıllar boyunca verimli bir şekilde ürün alınmasını da sağlayacaktır.

Fendt Firmasının Kuruluşu

Dünyanın önde gelen traktör üreticisi firmaları arasında yer alan Fendt 1937 yılında Xaver Fendt tarafından kurulmuş bir firmadır. Sadece traktörlerin değil birçok tarım makinasının da üretimini gerçekleştiren firma, imalatlarına birkaç kardeş olarak babalarının demirci dükkanında başlanmışlardır.

Geçmişten günümüze çiftçinin gereksinimleri ve toprak işleme konusundaki talepleri ile yakından ilgilenen firma günümde tarım makinalarının üretimini gerçekleştiren AGCO firmasının bir kolu durumundadır.