Diğer Modelleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğer Modelleri

Sizlere traktör diğer modelleri hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz. Herkesin bildiği üzere tarım sektöründe tarım başroldedir. Traktör, tarımsal arazilerde kullanılan tekerlekli bir çekiş aracıdır, diyebiliriz kısaca. Traktörün tarihçesi, aslında çok eskilere dayanmaktadır. Tarihte traktörü ilk keşfeden Amerika'lı çiftçidir. Traktörde aslında, otomobil ile aynı mekanizmaya sahiptir, fakat otomobil hayatımızın her alanına girer. Fakat traktör için aynı durum geçerli değildir. Traktör modelleri ve çeşitleri, yalnızca tarımsal faaliyetlerde kullanılmak amacı ile üretilmiştir.

Traktör, diğer modelleri kategorisinde birçok traktör markası bulunmaktadır. Örneğin ülkemizde en çok tercih edilen traktör markası: Massey Ferguson'dur. Massey Ferguson'un hem çok çeşitli traktörleri mevcuttur hem de diğer traktör fiyatlarına göre daha uygun fiyatlı olduğu için, çiftçilerimiz tarafından oldukça rağbet görmektedir. Massey Ferguson, 4x4 çekişlidir. Ayrıca bazı modelleri paletidir. Yani traktörde palet kısmı da bulunmaktadır. Massey Ferguson, traktör fiyatları traktörün motoruna, üretim yılına, çekiş gücüne ve traktör motorunun beygirine göre değiştiği için tek bir fiyat belirlemek doğru olmaz. Fakat en düşük Massey Ferguson traktör modelleri, otuz bin liradan başlayarak yüz bin liraya kadar uzanmaktadır.

Ülkemizde çiftçilerimizden tam not alan traktör diğer modelleri ise, John Deere'dir. Bu marka yıllardır ülkemizde oldukça rağbet görmektedir. Son dönemlerde de rakiplerini geçerek en yeni traktörlerini piyasaya sürmektedir. John Deere, traktör fiyatları da traktörün motoruna, çekiş gücüne vb. teknik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Genel anlamda John Deere, adını taşıyan bir traktörün en düşük fiyatı otuz bin liradan başlayıp, yüz yetmiş milyara kadar uzanmaktadır. Kalitesine, motoruna ve çalışma gücüne göre en beğenilen markalardan biri olduğunu da, unutmadan belirtelim.

John Deere, birçok avantajı bir arada barındırdığı için milyonlarca çiftçinin tercihi olmuştur. En çok tercih edilen diğer modelleri kategorisinin diğer bir yıldız traktör markası ise Deutz Fahr'dir. Deutz Fahr, ülkemizde çok popüler bir marka olmamasına rağmen, dünya çapında oldukça popüler bir traktör markasıdır. Deutz Fahr, diğer modelleri kategorisinin en pahalı traktörüdür. Deutz Fahr, adını taşıyan en düşük maliyetli traktörün fiyatı altmış milyardan başlayıp, yüz seksen milyarda son bulur.