Ferrari Thor Serisi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Ferrari Thor Serisi

İtalyan traktör üreticisi Ferrari tarafından üretilmiş olan bu traktör genel olarak boyutuyla bağ ve bahçelere uygun yapıda üretilerek satışa sunulmuştur. Kendine has bir tasarımı olan bu traktör özellikle ön arka tekerleklerinin aynı boyutta olması ile de dikkat çekmektedir. Ferrari thor serisi dengeli dağılmış ağırlık sistemi ile ve 4 çeker özelliği ile güçlü bir çekiş ve ekonomik bir kullanım sunmaktadır. Ters çevrilebilir sürüş modu ile dikkat çeken traktör, böylece farklı işlerde en iyisini sunmayı amaçlamaktadır. 

Teknik özelliklerini incelediğimizde boyutuna göre özelliklerinin çok üstün olduğu dikkat çekmektedir. İlk olarak ana güç kaynağı olan motorunu incelediğimizde, 75 hp, 85 hp ve 95 hp güç üreten üç farklı motor tipi kullanılmıştır. 85hp ve 95 hp olan motorlarında 4 silindir kullanılırken diğer 75 hp olan modelinde 3 silindirli bir motor kullanılmıştır. 75 hp lik ve 95 hp olan modelinde turbo intercool varken 85 hp modelinde ise turbo besleme mevcuttur. Sırasıyla küçük beygirden büyüğe doğru sıraladığımızda 264, 274, 420 Nm tork gücüne sahip olan bu motor, maksimum 2300 rpm motor devri ile göz doldurmaktadır.

 Ferrari thor serisi traktörlerin, güç aktarım sistemine göz attığımızda karşımıza yere yakın bir traktör gövdesi gelmektedir. Böylece güç aktarımı daha rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Senkronize sisteme sahip olan 16 ileri vites ve 16 geri vitese sahip olan traktör, görevler için kullanılacak en uygun vites seçini belirlemeyi sağlamaktadır. Yağ banyolu disk sitemli debriyaj sistemi ile bakım gerektirmeden uzun süre kullanılabilen bir kavrama sağlar. Planet aks sistemine sahip olan ferrari thor serisi, dingil üzerinde hareketi kolaylaştırarak üstün manevra olanağı sağlamaktadır. Sürekli olarak 4 çeker özelliği ile istikrarlı bir çekiş sağlar.           

 Ferrari thor serisi bağımsız tip arka kuyruk miline sahiptir. Bu kuyruk mili 540 ve 1000 rpm olmak üzere iki kademeli hız olanağı bulunmaktadır. Arka hidrolik sisteminin ayarlanabilirliği sayesinde her türlü tarım makinesini kolayca takarak kaldırabilme ayrıca opsiyonel olarak ön hidrolik kaldıracına da sahip olunabileceğini görmekteyiz. Yağ banyolu 4 çekerden etkili disk frenlere sahip olan ferrari thor serisi, hidrostatik direksiyonu ve dijital gösterge paneli ile çok geniş bir şekilde yönlendirme ve yönetim mevcut olmaktadır.