Arka Aks Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Arka Aks Grubu

Fıat Arka Aks Grubu

 Traktör yedek parça ürünleri arasında traktörlerin arka bölümlerinde bulunan ve dönerli fonksiyona sahip bağlandığı ekipmanların dönmesini sağlayarak çoğunlukla öğütme veya pompa görevi gibi işlerde kullanılan arka aks gurubu yedek parça ürünlerin önemi saydığımız işlerin yapılması ile sınırlı değildir. Saydığımızdan çok daha fazlasında kullanılan arka aks grubu yedek parça ürünlerinin son derece önemli olduğu ve traktörü bir iş makinesine döndürdüğü görülmektedir.

 Fıat traktör yedek parça ürünlerinin üretilmesi sürecinde en etkin ve aktif rol alacak parça olarak görülen ve mahiyeti de buna göre belirlenmiş olan ürünler arasındaki arka aks grubu fıat traktörlerinin yedek parçaları kaliteli ve yüksek kapasiteleri ürünlerdir.

            Sağlam çelik malzemeden üretilmiş olan ve son derece ağır işlerin yerine getirilmesinde kullanılan arka aks grubu yedek parça ürünlerin kullanıldığı işler, aldığı fonksiyonel görev ve rol icabıyladır. Yeri gelince bir su motoruna kaynaklık eden bu yedek parça ürün, yeri gelince farklı bir tarımsal ekipman veya makinenin çalışması için motor görevi üstelenerek çarklarının dönmesini sağlamaktadır. Çok mucitçe yaklaşımlara da kaynak olarak kimi zaman su değirmenlerinin çalıştırılmasında bile kullanıldığı basın ve yayına yansımış olan traktörlerde, değirmenlerin çarkları yine arka aks grubu yedek parça ürünler sayesinde döndürülmektedir.      

 Arka aks grubu ürünler traktörlerin arka tekerlerine bağlı dişlilere bağlı olarak çalışan arka silindirlerden gücünü alarak bağlandığı ekipmanları döndürerek güç elde eden ve bağlı ekipmanların çalışmasına neden olan arka aks grubu ürünler dayanıklı metal çelikten üretildiği için son derece dayanıklıdır. Uzun ömürlü bu yedek parçaların kullanıldıkları işlerin zorluğu nedeni ile kırılması veya dişlilerinin yıpranması, zamanla aşınması söz konusu olmaktadır. Fıat markasının arka aks grubu ürünlerde de aynı durum söz konusu olabilmektedir.

            Sadece arka aksın kendisinde değil, traktöre bağlandığı aksam ürünlerinde de meydana gelebilecek olan sorunlar nedeni ile değiştirilmek zorunda kalınan bu gruptaki ürünlerin biran önce değiştirilmesi ve fıat traktör markası için özellikle üretilmiş olan arka aks grubu yedek parça ürünlerle değiştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Fıat markasına ait arka aks grubu ürünlerin kullanılmaması halinde bu ürünlerden beklenilen fonksiyonel özelliklerin sağlanması söz konusu olmamaktadır.