Ayarlı Kol Ve Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Ayarlı Kol Ve Grubu

Fıat Ayarlı Kol Ve Grubu

            Traktör yedek parça ürünlerinin kapsamında olan ayarlı kol ve grubu ürünler, fıat markası için özellikle üretilmiş ve her bir modeli için ayrı ayrı üretilen traktör yedek parça ürünleri arasında olan ürünlerdendir.

 Ayarlı kol ve gurubu ürünler orjinal olarak ilk üretim aşamasında fıat traktörlerine takılan cinsleri ile aynı değer ve modelde olarak ancak yan sanayi kuruluşları eliyle üretilen ürünler olarak piyasaya sürülmektedirler.

 Fıat traktörlerinin Türkiye'deki üretim tesisleri sadece ana üretim tesisleri ve fabrikalarından ibaret değildir. Ana üretim ve tesis ve fabrikalarının kurulmasını takiben kurulmaya başlayan ve hem ana üretim işletmelerine parça üretimi sağlayan hem de tedarik firmalarına ve servislere yedek parça ihtiyaçlarını karşılamak için üretim yapan yan sanayi kuruluşları bugün öyle bir noktaya gelmiştir ki gerçek ve tam boyutları ile ana üretim tesislerinden daha büyük bir sektör haline gelmiştir. Her ne kadar parça düzeyinde ve düşük maliyetli ve düşük kar marjlı olarak üretilen bu ürünlerin parça bazında ülke ekonomisine katkısı ve sektörel bazdaki büyüklüğü küçük gibi görünse de seri üretimde ve sürekli olarak üretilen grup ürünler olası sektörel büyüklüğünün sanılandan daha fazla olduğunu göstermektedir.

 Türkiye genelinde her saat başı bir fıat traktörün satıldığını varsayarsak yine Türkiye genelinde bir saatte belki binlere yakın fıat traktörlerine ait yedek parça satıldığını unutmamamız gerekir. Ayarlı kol ve grubu yedek parça ürünlerin de sürekli olarak satışta olan ürünler arasında olması ayrıca bu ürünlerin değişimi için gerekli olan uzman kadro ve iş gücünün sağladığı kazancın da sektöre kazanç olarak yansıması yan sanayi kuruluşları eliyle üretilen yedek parça ve aksam ürünlerinin sektörünün büyüklüğünü daha net ortaya koymaktadır.

 Fıat Ayarlı Kol Grubu Ürünler

 Fıat ayarlı kol grubu ürünler fıat yan sanayi kuruluşlarında fıat markasının kalitesine ve dayanıklılığına uygun, her bir model için özellikle tasarlanmış ve orjinal parça değerinde olacak nitelikte üretilmektedirler. Yetkili firmalar ve servislerinden temin edilerek eskisi ile değiştirilebilecek olan bu ürünlerin traktör sahipleri tarafından internet üzerinden satın alınarak eskisi ile değişiminin sağlanması da mümkün olmaktadır.