Bilya Ve Rulman Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
TIMKEN M84548-M84510 Konik Rulman
130,00
Emirhan Ahraz
İlan Tarihi : 25.03.2022

Bilya Ve Rulman Aksamı

Fıat Bilya Ve Rulman Aksamı

            Traktörlerin önemli parçalarından olan bilya ve rulman aksamı sürtünmeyi engelleyen olmazsa olmaz aksamlarından biridir. Traktörlerin aksam çeşitlerine ve sınıflandırmalarına göre tarım araçları için farklı tiplerde kullanılmaktadır. Aksamların seçimleri yapılırken servislerin uyguladığı belli başlı metodlar vardır. Yetkili ağların uygun fiyat, kalite, orijinallik, marka güvencesiyle temin edilen bilya ve rulman aksamı, servisin uygulama hizmetleriyle de güvenlik ve sorunsuz çalışma üst seviyede tutulmaktadır.

 Rulman Tiplerinin Seçimleri!

            Radyal ve eksenel yük büyüklüğüne göre tip seçimi yapılmaktadır. Devir sayısı, aracın çalışma süresi ve sürekliliği, ömrü gibi özelliklerle, rulmanın yerleştirileceği araçların ekipmanlarının dizaynı temel teknik şartlara dayalıdır. Bunların haricinde yağlama metodları, çalışma sıcaklığı, istenen ses seviyesi, vibrasyon ve çalışma ölçüsü, istenen oynama miktarı gibi teknik şartların etkisi uygulamayı ve rulman tiplerinin seçimini belirlemektedir. Rulmanlar genel olarak bilyalı rulmanlar ve makaralı rulmanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Bilyalı rulmanlar; yüksek devirlerde kullanılabilmektedir. Fakat yüksek değerlerde yük taşıma kapasitesi sınırlı olmaktadır. Makaralı rulmanlar ise, bilyalılara göre daha büyük yükleri taşıma avantajına sahiptir. Makaralı tiplerin dezavantajları ise düşük hızlarda gürültü, titreşimli olarak çalışmaktadırlar.

 Yedek Parça Servisleri Ve Ürün Tedarik!

            Araçlara dahil olan aksamlar aracın çalışmasını, ömrünü, performansını etkileyen traktör yedek parça seçimlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, yetkili firmalarca temin edildiği takdirde hiç bir sorun yaşanmamaktadır. Her firmanın, markanın tescilli, patentli, kalite sistemlerine uygun olarak ürettiği yedek parçalar Türkiye'de geniş servis ağı üzerinden yetkili traktör yedek parça satışı yapan servis noktalarından tedarik edilmektedir. Yedek parça uygulamaları ise, yine yetkili servis-bakım noktalarında yaptırılmalıdır.

 Yedek Parçada Lider Marka!

            Geniş servis ağıyla müşteri memnuniyeti çalışma vizyonuyla fıat markasının yedek parçaları, aksamlar garantiyle sunmuş olduğu dünya devinin güvenli, uygun fiyatlı kusursuz ürünlerini sunmaktadır. Markanın yetkili ve aracı servislerinde müşteriler orjinal yedek parçaları bulabilmektedir. Yetkili fıat servislerde, araçların üretiminde kullanılan parçaların aynısının yedek parçaları mevcuttur. Orjinal parçalarıyla sorunsuz uygulama ve kullanım sağlanmaktadır. Kullanıcı ve araç güvenliği için araçların üretici ve aracı firmalarının kendi orjinal yedek parçalarının kullanılması tavsiye edilmektedir.