Debriyaj Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Debriyaj Aksamı

Fıat Debriyaj Aksamı

Debriyajın Görev Ve Sistem Akışı!

            Hareket halindeki motorun hareket kabiliyetinin lastiklere iletiminde önemli bir sistem aracı olan debriyaj aksamı motoru koruyan önemli parçalardan biri olmaktadır. Motor ve hareket halinde olan aksamların zarar görmesinden koruyan debriyaj aksamı, çalışan motoru, hareketsiz yani durmuş halde olan aracın yürüyen aksamlarına nazik hareketlerle iletimini sağlayan ana ve önemli sistemlerden biridir.

            Debriyajın da elbette bu kadar yük ve özelliği üzerine almasıyla ömrü bir yerden sonra kısalmakta ve yüklenmeden dolayı yıpranmalar olabilmektedir. Sistemde zamanla aşınma olsa bu sistemin yenilebilir özellik de olması çözümü sunmaktadır. Sistemi yenilemek için yapılması gerekenler ise, sistem parçaları yenilenerek sıfır hale getirilmekte ve yepyeni bir debriyaj sistemi araca dahil olmaktadır.

 Debriyajın Aşındığı Nasıl Anlaşılır?

            Traktör çalıştırıldığında motor zorluyorsa, hareket için direnme gösteriyor ise problem olduğu anlaşılmakta ve motorun devri halen yükselmekte ise debriyajın kaçırma sorunu olduğu aşikâr olmaktadır. Özellikle bu testler sağlam bir motor ile rampalarda yapıldığı zaman kolay cevap vermektedir. Rampada yapılan denemelerde araç yavaş çalışmaktaysa buna rağmen devirde görülen yükselme devam ediyorsa, debriyajın sıyırdığı anlaşılmaktadır.

 Servis Güvence Ve Garantisi!

            Tarım makinelerinden olan traktörler için en iyi fiyat ve servis garantisini veren fıat, yedek parçalar konusunda da hizmet güvencesini sunmaktadır. Traktörlerin bakımı, tamiri gibi işlemlerde orjinal parçaların kullanılması gerekmektedir. Sorunsuz ve güvenli bir sürüş için motor gücü, silindir sayısı, çekiş tipi, tipi, çalışma saati, lastik durumu, kabin gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Uygun ödeme seçenekleriyle ürün tedarikleri gerçekleştirilmekte, Türkiye'de traktör yedek parça ve aksamlarda üretim sıkıntısı çekilmemektedir. Üretim ve tedarik ağı oldukça geniştir.

 Yedek Parça Tedarik Noktaları!

            Yetkili satış noktaları ve internette tüm traktör yedek parça için arananlar kolaylıkla yüksek kaliteyle bulunabilmektedir. Motor aksamları, traktör hidrolik yedek parçaları, şanzumanlar, römork yedek parçaları, ihtiyaç ekipmanları imalat ve satışı yetkili satış ve yetkili firmalarca temini ve üretimi yapılmaktadır. Yedek parçaların tedarik edileceği fıat gibi, ISO ve TSE kalite sistemine ve son teknolojinin uygulandığı, CE güvencesini veren firmalardan tedarik sağlıklı olacaktır.