Far Ve Lamba Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
FIAT 480-640 TRAKTÖRLER
FIAT 480-640 TRAKTÖRLER
Diyarbakır-Bismil
300,00
Site Ticaret
İlan Tarihi : 29.03.2018

Far Ve Lamba Grubu

Fıat Far Ve Lamba Grubu

            1899 senesinde İtalya'da Giovanni Agnelli tarafından kurulan fıat dünyanın en tanınmış otomobil üreticilerinden bir tanesidir. 1909 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde özel bir fabrika kuran fıat burada; traktör, kamyonet, tren, gemi motorları, uçak ve özel otomobil üretmeye başlamıştır. O günden bugüne hem İtalya'da hem de diğer ülkelerde popüler bir marka haline gelmiştir. Günümüzde de varlığını sürdüren bu marka, otomobil yedek parçalarını da kaliteli bir şekilde piyasaya sunmaktadır.

 Fiat Far ve Lambaları Ne İşe Yarar?

            Fiat markalı farlar, gece görüşünde kalite sağlayan oldukça kullanışlı farlardır. Bu farlardan Xenon far, 24.000 voltaj ile çalışmakta olup; içerisinde voltaj yükseltimi için ballast bulundurmaktadır. Kalitesiz araçlarda, kaçak oluşma durumları gözlenebilmektedir. Bunun sebebi, voltajın elektrik sistemine yansımasından kaynaklanmalıdır. Fiat araçlarında kullanılan far ve lamba grubu için kaçak söz konusu değildir. Araçların kaliteli bir şekilde dizayn edilmesi ve yedek parçalarının da aynı kalitede üretilmesi araçlarda meydana gelebilecek arızaları minimuma indirmektedir.

            Fiat araçlarında bulunan gösterge işaretleri sarı, kırmızı ve yeşil renkte bulunan uyarı lambalarından meydana gelmektedir. Herhangi bir arıza durumunda, bu ikaz lambaları devreye girmektedir. Kontak anahtarı MAR pozisyonuna getirildiğinde, uyarı lambasının yanması ve motor çalıştıktan birkaç saniye sonra sönmesi gerekmektedir. Uyarı lambaları, motor yağ basıncı sensörü arızalandığında, ataletli yakıt kesme anahtarı tetiklendiğinde, yağmur sensöründe arıza meydana geldiğinde, park sensöründe problem olduğunda veya hız limiti aşımında uyarı mesajı ile devreye girebilmektedir. Bu nedenle araçlarda kaliteli far ve lamba grubu bulunması oldukça önemlidir.

 Traktör Yedek Parçaları Nelerdir?

            Traktörlerin yedek parçalarında bir eksiklik olduğunda veya arıza meydana geldiğinde Fiat'ın traktör yedek parça gruplarından ihtiyaç duyulanı tercih edilebilmektedir. Motor aksamı, yakıt aksamı, direksiyon aksamı, şanzuman, öndüzen ve arka düzen aksamı, debriyaj aksamı, hidrolik aksamı, kaporta ve elektrik aksamı belli başlı en çok ihtiyaç duyulan traktör yedek parça gruplarındandır. Traktörlerin yedek parçalarında bir arıza meydana geldiğinde, yenisiyle değiştirilmesi mümkündür. Yedek parçanın kaliteli olması, kullanım ömrünün uzun olması bakımından önemlidir. Fiat'ın yedek parçaları yüksek kalitede üretildiğinden, kullananların da beğenisini kazanmıştır.