Hava Filtre Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Hava Filtre Aksamı

Fıat Hava Filtre Aksamı

            Hava filtreleri, motorların içerisinde yer alan silindirlerdeki kir, pislik ve tozların temizlenmesini sağlayan filtreleme üniteleridir. Her araç içerisinde yer alan bu üniteler genellikle kağıt düzenekler üzerine monte edilmektedir. Araçlardaki performans kriterlerini büyük ölçüde etkileyen ve motorun uzun süreli kullanımı için gerekli olan hava filtre aksamı karbüratör özellikli araçların üst kısımlarında yer almaktadır.

            Belirli periyotlarla değiştirilmesi ve bakımı gerekli olan filtrelerin içerisindeki toz seviyesi, ihtiyacın ölçütünün tespit edilmesini sağlamaktadır. Hava filtrelerinin temizlenme sürecinde basınçlı püskürtme işlemi tercih edilmektedir. Ters yönlü olarak yapılan bu işlem tozların dışarıya doğru püskürtülmesine yardımcı olurken hava filtre aksamı içerisindeki kir ve tozun yok edilmesini kolay hale getirmektedir. Temizlemenin ancak kir oluşumunun yoğun olarak arttığı ve yakıt tüketiminin fazlalaştığı durumlarda yapılması gereklidir. Aksi durumlarda filtrenin kontrolünün sağlanması bu anlamda belirleyici bir unsur olacaktır.

 Egzoz Emisyonuna Etkili Çözüm

            Hava filtrelerinin temizlenmediği durumlarda egzoz emisyon panellerinin aracın yapısına zarar verdiği bilinmektedir. Aynı zamanda otomobili kullanan kişilerin yarattığı yakıt sarfiyatının da maksimum seviyeye çıkması hem bütçe hem de çevre bazında olumsuz durumlara yol açabilmektedir.

            Bu anlamda motorunuzu koruyarak havanın geçişini zorlaştıran kir ve toz gibi etmenleri filtreleme özelliği barındıran fıat parça desteği ile ithalatçı ve üretici garantisi kapsamında aracınızın uzun ömürlü sürüş keyfini kalıcı hale getirebilirsiniz. Bu sayede motorun yeterli hava alamama problemine bağlı tıkanıklık sorununu ortadan kaldırabileceğiniz gibi, fıat kalitesi sayesinde çevreye de temiz bir yakıt solunumu bırakmış olursunuz.

 Yedek Parça Desteğinde Kalite

            Araç sahiplerinin kullandığı tüm modellerde yedek parça desteği sunulması bu hizmet sürecinin önemli bir parçasıdır. Özellikle traktör yedek parça amaçlı üretilen vites dişlilerden taban rulmanlarına, akü kutup başlarından kabin aksamlarına kadar geliştirilmiş çok amaçlı üniteler araçtaki herhangi bir arıza karşısında parça değişimi problemine yanıt vermektedir.

            Bu sayede hem aracın uzun süreli kullanımı mümkün hale gelmekte hem de traktör motorlarının korunabilmesi adına doğru bir adım atılmaktadır. Verilen traktör yedek parça desteğinde günümüz standartlarına uygun, araç yapısını muhafaza edebilecek, motordan alınacak verimi arttıracak ürünler tercih edilmekte ve kalite koşullarına uyum sağlayan ortamlarda üretildiği bilinmektedir.