Kaporta Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
TÜMOSAN TRAKTÖR ÖN PANJUR
550,00

Kaporta Aksamı

Fıat Kaporta Aksamı

 Fıat kaporta aksamı hakkında bilgi vermeden önce, dilerseniz öncelik olarak kaporta sözlük anlamı ile nedir? Bilmeyenler için öncelikle bu konudan bahsedelim. Kaporta motorlu araçlarda bulunur. Ve bu kaporta aksamı genellik ile sacdan yapılmaktadır. Bu sacdan yapılan ve motorlu taşıtların, motorlarını örtmek ile görevli olan bu sac örtü, kaput veya ön kapak olarak isimlendirilmektedir. Fakat kaporta aksamı denildiğinde aklınıza sadece motoru koruyan bir kapak gelmesin. fıat kaporta üretiminde bulunurken, önemli bir parça olduğunun ve üzerinde bazı aksamlar bulundurduğunun bilincindedir. Ayrıca zamanla eskiye bilen ve işlevini yitirebilen traktör yedek parça içerisin de bulunan kaporta aksamları, dilendiği takdirde Fiat aracılığı ile traktör yedek parça başlığı altında bulunabilmektedir.

 Fıat kaporta aksamları nelerdir?

            Traktörler farklı farklı markalardan üretilebilse de, işleyişleri ve parçaları genel olarak aynı olmaktadır. Kaporta genellikle araçların ön kısmında bulunmaktadır. Ve kaporta üzerinde ki en bilinen aksamlar genel olarak şu şekilde olmaktadır;

            Araç silecekleri; Silecekler bir aracın en önemli aksamları arasında yer alır. Çünkü en ufak hava bozmasında ve yağmurda bile araç silecekleri olmadan yol yapmak mümkün değildir. Çünkü kısa sürede su damlacıkları araç görüşünü ortadan kaldırır ve ilerlememizi engeller. Ayrıca sileceklerin çalışması için gerekli olan silecek suyu da kaportanın içerisinde yer almaktadır.

            Çamurluk; fiat marka Traktörünüz de kullanacağınız çamurluğu da, traktör yedek parça kategorisi adı altında bulabilirsiniz. Çamurluk Aracınızı korur ve dış etkenlerin zarar görmesini engeller.

            Stop lambası; stop lambası da, kaporta üzerinde bulunan bir parça olmaktadır.

            Farlar; gece ve ya gündüz fark etmeksizin, görüşümüz kısıtlandığında, önümüzü görmemiz için ve etrafımızda olan biteni fark etmemizi sağlayacak olan ve böylece kazaların önüne geçebilmemiz için önemli bir etken olan ışığı üreten kaynağa fark denmektedir. Ve bu aksam kaporta üzerinde yer alır. Ve aracın olamazsa olmazları arasında olmaktadır. Farları bozuk olan araçların resmi olarak ta trafiğe çıkmaları yasak olmaktadır. Traktörünüzün ya da aracınızın başına gelebilecek herhangi bir kaporta aksamı sorununda, fiat servislerinden yardım alabilirsiniz. Böylece kısa sürede kaporta aksamlarınız yenilenerek yolunuza devam edebilirsiniz.