Kilometre Gösterge Ve Tel Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Kilometre Gösterge Ve Tel Grubu

Fıat Kilometre Gösterge Ve Tel Grubu

            Teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüzde araçlar son derece gelişmiş hale gelmiştir. Araçların gerek kaporta aksamı gerek elektronik aksamı olsun tüm konularda sürekli katlanarak artan bir teknoloji gelişimi vardır yıllardır.

            Araçlarda olduğu gibi paralel olarak diğer taşıtlarda da bu gelişme devam etmektedir. Traktör başta olmak üzere uçak hatta otobüs, tarım aletlerini bile dâhil edebiliriz bu gelişmenin etkilediği ürünler arasına. Araçlara binince ilk göze çarpan kısım kilometre göstergesidir. Yıllar önce arabalarda kilometre göstergesi kısmında sadece saatte kaç km ya da mil hıza ulaştığınızı öğrenebiliyorken, günümüzde araç lastik basıncından, araç kapılarının açık mı kapalı mı olduğuna kadar birçok şey öğrenebiliyoruz.

            Gelişen teknolojinin buna etkisinin çok büyük olduğu inkar edilemez. Türkiye'de üretim yapan Fıat son derece popüler bir araç markasıdır. Yılların getirdiği birikimle birlikte araç üretmenin yanı sıra traktör yedek parçası da dâhil olmak üzere birçok parça üretmektedir. Bu parçaların yurtiçi kaynaklı olması ve vergi yönünden avantajlı olması Fiat'ın Türkiye'de en çok tercih edilen markalardan biri olmasına yol açmıştır.

            Parça satışlarında başı çeken grubu söyleyecek olursak eğer kuşkusuz kilometre gösterge ve tel grubu birinci sıradadır. Özellikle eski model araçlarda kilometre gösterge ve tel grubundaki arızaların bir hayli fazla olması tüketiciyi maddi açıdan zor duruma sokmuş olsa da, parça temini açısından kolaylıkla bu parçalara erişebilmiştir. Günümüzde üretilen araçların dayanıklılık ve uzun ömürlülük oranlarının uzatılmasıyla beraber bu tür parça ihtiyaçları minimuma indirilmiştir.

            Bu nedenle artık kilometre gösterge ve tel grubu parçalarının eskiye nazaran daha az satıldığını görmek hiçte zor değildir. Gelişen teknolojiyle beraber yeni araçları üzerinde Fıat gayet özenle çalışmaktadır. Parça ihtiyacının ve arıza oluşumunun minimuma indirilmesi amacıyla bu çalışmalar yapılmaktadır. Nitekim bu konuda yeni modellerin sağlamlığına da bakarsak eğer başarıya ulaşıldığını söylememiz yanlış olmaz. Ülkemizde tarımın son derece gelişmiş ve yaygın olması traktör kullanımını da arttırmaktadır.

            Haliyle bir aracın kullanımı, o aracın otomatik parça ihtiyacının olabilme riskini de doğurur. Fiat traktör yedek parça sektöründe de bu ihtiyacı görmüş ve sektörde başı çeken firmalar arasına girmek hedefiyle traktör yedek parçaları üretmeye başlamıştır. Fiyat konusunda gayet iddialı olması ve parça kalitesinin yeterli düzeyde olması nedeniyle traktör sahipleri fahiş fiyatlar ödeyip başka marka parçalar almaktansa Fiat marka yedek parçayı tercih etmektedirler.