Krank Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Krank Grubu

Fıat Krank Grubu

            Tarım işi ile uğraşan insanların eski dönemlerde ihtiyaç duydukları tarla sürme araçlarının ( saban vs. ) yerini artık günümüzde çok çeşitli olan ve her marka model ile karşımıza çıkan traktörler almaktadır. Başta fıat olmak üzere pek çok traktör bulabilir ve traktör yedek parça seçeneklerine de krank grubu kaliteli ve orijinal yedek parçalar bulabilmekteyiz.

 Traktörün Amacı

            Traktör öküz ve saban ile koşulan tarlalarda çekilen çilenin ve zorlukların tarım işçisi için oldukça kolaylaştırılmasına ve bu sayede kısa sürelerde daha faydalı işçilikler çıkarılmasına olanak sağlayan büyük bir nimet konumundadır. Her çiftçi kapısında bir tane traktör bulundurmak ister işlerini kolaylaştırması açısından çünkü çiftçinin eli ayağı her şeyi traktördür. İşte bunlardan birisi de fıat marka traktörler cazip fiyatlar ile satılması ve dayanıklılığı sayesinde kısa sürede çiftçinin önemli tercih sebebi haline gelmiştir. Bu traktör markasının yine traktör yedek parça alanında ucuz olması da yine mühim bir seçenek haline geliyor. krank grubu traktör yedek parçası konusunda geniş bir ağa sahip olurken Fiat grubuna da ciddi yer ayırmaktadır.

            Traktör yedek parçada şanzıman ön aksam kaporta volant dişlisi motor aksamları conta aksamı diferansiyel ve daha bir sürü yedek parça krank grubu vasıtasıyla çiftçiye ulaşıyor. Fiat marka traktör yedek parçalarının ucuz oluşu ve krank grubu ile de orijinal yedek parça bulabilme imkânı çiftçinin her zaman yüzünü güldürüp ciddi destekçisi oluyor.

            Krank grubu kategorisinde sayabileceğimiz birçok yedek parça bulunuyor. Krank grubu traktörlerin olduğu gibi diğer motorlu araçlarında önemli bir yedek parçası durumundadır. Motorun devinimini hareketini ve çeşitli dairesel dönüşünü yapmasına imkân sağlayan bu parçalar anlaşıldığı üzere bir aracın yürümesi için olmazsa olmaz yedek parçalardır.

            Yani düz bir şekilde hareket eden aksamı dairesel döndürmeye yarayan dökme parçalardır krank grubu ve milinde bilyesine kadar küçük ayrıntılara sahiptir. Bu demir dökme parçalar sürekli hareket halinde olmasından dolayı sürtünmelere maruz kalır ve zamanla işlevini yitirebilir bunun için motor yağını bakımını aksatmadan zamanında yapmalı sürtünmeye maruz kalan parçaların yağlanmasını sağlayarak aracın ve motorun ömrünü uzatırız.