Lastik Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Lastik Aksamı

Fıat Lastik Aksamı

 Fıat marka traktörler tüm traktör yedek parça ürünleri ile birlikte Türkiye'de halen üretimde ve dolaşımda olan traktörlerdir. Fıat markası 240 seri üretim izinleri ile Türkiye'de üretilmesine izin verilmiş olan bir marka olduğu için üretim tesisleri ve traktör yedek parça tesisleri birlikte faaliyete başlamış ve tüm lastik aksamı ve grubu ürünler de bu izinler sayesinde üretilmeye başlanmıştır.

 Lastik aksamı ürünlerin üretilmesinde ana sanayi ve yan sanayi kuruluşlarının görev aldığı ve lastik aksamı ürünleri fıat markasının kalitesine uygun şekilde ürettiği görülmektedir. Üretilen tüm yedek parça ve lastik aksamı ürünlerin tamamı fıat markası traktör yedek parça ve lastik aksamı üreticisi firmaların uzman ve profesyonel kadrosu ile üretilmektedir. Kaliteli, yeterli hacim ve büyüklükte ve her fıat traktör modeli için gerekli olan ölçülerde olan yedek parça ve lastik aksamı ürünler ihtiyaç halinde kısa sürelerde ve en etkin şekilde müşterilerine ulaştırılmakta ve fıat traktörlerine montajı yapılarak fıat traktörlerinin ömrünün uzatılması sağlanmaktadır.

 Traktör yedek parça ürünlerinin kalitesinin özellikle de lastik aksamı ürünlerde kullanılan ürünlerin kalitesinin traktörlerin genel fonksiyonel özelliklerinin sürdürülmesi ve traktörün çalışmasını devam ettirebilmesi için son derece önemlidir. Çünkü bir traktör motoru traktörün çalışması için ne kadar olmazsa olmaz bir parça ise lastik ve lastik grubu yedek parçanın traktörün hareket etmesini sağlaması açısından o kadar önemlidir. Lastik aksamı olmayan bir traktör çalışsa da hareket edemediği sürece veya yanlış lastik aksamı kullanılarak çalışmaya zorlandığı taktirde büyük sorunlar yaşanabilecektir. Bu yanlış yedek parça ve aksamı nedeni ile belki de traktör bile kullanılamaz hale gelecektir.

 Fıat traktörlerinin tüm yedek parçalarında olduğu gibi lastik grubu ürünlerin üretilmesi ve satılmasında da birçok işletme rol almakta ve bu işletmelerin oluşturduğu büyük bir sektör ortaya çıkmaktadır. Üretilen ve satılan lastik aksamı ürünlerin fıat markasına ait traktörlere montajının yapacak işletmeler de fıat markasının ana işletmelerine bağlı tesis ve firmalar olarak ortaya çıkmaktadır. Bu firmaların oluşturduğu sektör de birçok ekonomik faaliyeti tetikleyen sektör haline gelmiş ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunmuştur.