Mazot Donanım Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Mazot Donanım Aksamı

Fiat Mazot donanım aksamı nedir?

            Mazot donanım elemanları aracın doğru çalışması için gerekli yakıtın temizlenmesi ve silindir bloğuna taşınması için görev yürüten elemanlardır. Bu elemanlar harici olarak farklı bir amaç için çalıştırılamazlar. Bu sebeple de amacı dışında kullanılması söz konusu traktör yedek parça modelinin deforme olarak tekrar kullanımını imkânsız hale sokacaktır. Kişilerin dikkatli davranması fayda sağlayacaktır.

 Mazot donanım aksamı elemanları nasıl çalışır?

            Mazot donanım aksamı elemanları başlıca mazot boruları filtreler pompa gibi elemanlardır. Bahsi geçen her elemanın kendine özel görevleri mevcut durumdadır. Bu görevler mazot boruları için yakıt aktarma iken filtreler için yakıtın temizlenerek pompaya transferidir. Pompa ise alınan yakıtı enjektörler üzerine basınçlı olarak gönderir. Bu döngü araç çalıştığı süre boyunca sürekli vaziyette tekrarlanarak devam eder.

 Mazot donanım aksamı nasıl bozulur?

            Mazot donanım elemanları genellikle örnek olarak fıat tarafından tavsiye edilen yakıtın kullanılmaması sebebi ile arıza oluşturur. Bu durumun temel nedeni ise farklı yakıt türlerinin filtreler üzerinde aşırı tahribat oluşturması ile pompaya kirli yakıtın gitmesi ile öne çıkar. Sadece bununla kalmayarak enjektör basınçları da bozulacağı için araç bir süre sonun tamamen çalışmaz hale gelecektir. Bu sebeple de bu denli hayati öneme sahip elemanlar hakkında fıat tavsiyelerine uyulması kişileri ve araçlarını koruyacaktır.

 Mazot donanım aksamı nasıl onarılır?

            Mazotlu elemanlar genellikle bozulmadan önce tamiri mümkün olmayan hasarlara uğramış olurlar. Bu durumun temel nedeni ise hassas elemanlar olmamalarıdır. Küçük darbe ve sarsıntılar nedeni ile bozulmazlar. Aracın çok sert bir kullanıma sunulması durumunda arızaları meydana çıkmaya başlar ve deforme olduktan sonra iş görmez hale gelirler. Bu sebeple de onarımları değişim yöntemi ile gerçekleşir. Ancak seçilen traktör yedek parça modelinin uyumsuz olması durumunda aracın onarımı gerçekleşmeyecektir.

 Mazot donanım aksamı çalışmaz ise ne olur?

            Mazot donanım aksamı yakıtın depodan çekilerek motora taşınmasına da ön ayak olması sebebi ile çalışmaması durumunda aracın da çalışması söz konusu değildir. Bu sebeple de tavsiye edilen periyodik bakım aralığının takip edilmesi fayda sağlayacaktır.